18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AMD HP Network’ü Seçti
28 Mayıs 2012 Pazartesi 11:40

AMD HP Network’ü Seçti

AMD, HP Network çözümleriyle veri merkezlerinin ofiste kapladığı alanı yüzde 50’den fazla azaltarak BT’de esneklik, çeviklik ve tasarruf sağladı.

Ekran kartı ve işlemci pazarlarında dünyanın sayılı üreticilerinden olan AMD, HP Network çözümleri ile BT sistemlerini ortak bir standarda geçirdi ve dünya çapındaki veri merkezlerinin ofiste işgal ettiği yeri azalttı. Bu amaçla en yeni HP Network teknolojileri ve uygulamalarını kullanan AMD, iş süreçlerini basitleştirerek işletim performansını da arttırmış oldu.

Yenilikçi işlemci ve ekran kartı teknolojileri ile kişisel bilgisayar, video oyunu konsolları ve sunucu pazarında önemli bir yere sahip olan AMD, dünya genelindeki kurumlara, bulut bilişimden sanallaştırılmış veri merkezlerine kadar birçok alanda internet erişimi donanımı ve gelişmiş iş teknolojileri sunuyor.

Çeşitli ülkelerde 18 veri merkezi bulunan AMD, BT kaynaklarından en iyi şekilde yararlanmak, enerji tüketimini azaltmak ve donanım soğutma sistemlerini iyileştirmek için veri merkezlerini HP Network çözümleriyle konsolide etti. Bu bağlamda, AMD’nin en yeni özel bulut merkezinde de HP 12500 ve HP 5820 Ağ Anahtarı Serisi kullanılacak. AMD’nin HP Network’ü tercih etmesinin en büyük nedeni, veri merkezlerinde yüksek oranda sanallaştırmaya ek olarak bulut bilişim için de çok sayıda sunucu kullanıyor olması.

AMD BT Küresel Altyapı Hizmetleri Direktörü Farid Dana, “HP Network’ün açık standart mimarisi mevcut yatırımlardan yararlanarak çözüm entegrasyonunda bize esneklik ve altyapı genişletme kolaylığı sağlıyor” dedi.

Yeni veri merkezinde Opteron 6200 Serisi işlemciler ve HP ProLiant BL465c G7 blade sunucuları seçen AMD, HP ProLiant sunucular ile özel bulut altyapısını geliştirerek yonga tasarımında ayda 40 milyon mühendislik simülasyonu yapacak. Sanallaştırma destekli HP ProLiant G7 blade sunucular, aynı zamanda AMD iş uygulamaları ve hizmetlerinde de kullanılacak.

AMD, HP Network ve sunucu teknolojilerinden yararlanarak yeni bulut merkezinin ofiste kapladığı alanı yüzde 50’den daha fazla azalttı ve yerel ağ kapasitesini arttırarak performansı iyileştirdi. AMD, yakın gelecekte başka veri merkezlerinde de HP Network çözümlerini kullanmayı planlıyor.

Diğer bir veri merkezinin kurulumunda ise HP Kritik Tesis Hizmetleri’nin (CFS) sağladığı danışmanlık, tasarım ve kalite güvence çözümlerinden yararlanacak olan AMD, mevcut veri merkezlerini de CFS çözümleriyle yenileyebilecek. Yeni veri merkezinde HP CFS ile çalışan AMD, değişen iş ihtiyaçlarını karşılamak, yatırım ve işletim maliyetlerini düşürmek için sıfırdan çözümler geliştirdi.

AMD, Advanced Micro Devices, Inc.’in ticari markasıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları