28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALU 2007 Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı
17 Ocak 2008 Perşembe 11:44

ALU 2007 Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı

Alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek üzere düzenlenen yarışmasının dördüncüsü sonuçlandı.

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, yaratıcı ve genç fikirlerle alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek üzere geleneksel hale getirilen Alüminyum 2007 (ALU2007) yarışmasının dördüncüsü sonuçlandı. Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Alüminyum 2007 Öğrenci Proje Yarışması’nın bu yılki temasını; açık hava gösterileri için hareketli / sökülüp takılabilir Sahne Tasarımı ve sahnenin yer alacağı etkinlik alanının düzenlenmesi oluşturdu.

41 proje katıldı

ALÜMİNYUM 2007 Öğrenci Proje Yarışması’na bu yıl toplam 41 proje katıldı. Öğrenciler projelendirecekleri etkinlik alanını için şehir seçmede serbest bırakıldılar. Bunun yanı sıra yarışmacılar; hazırladıkları projenin kullanıma yönelik senaryosunu da; sahne ve sahne hazırlık mekanları (makyaj, Wc, duş gibi hizmetleri sağlayacak sanatçı odaları, prova odası, kostüm odası, dinlenme odası) gibi işlevsel olanaklar çerçevesinde hazırladılar.

Danışman Jüri Üyeliğini KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÖZEN’in yaptığı ALÜMİNYUM 2007 Öğrenci Proje Yarışması’nın asil jürisi şu isimlerden oluştu: Doç. Dr. Arda İNCEOĞLU, Doç. Dr. Ayhan USTA, Y. Mimar Cem ALTINÖZ, Y. Mimar Kaya ARIKOĞLU, Prof Dr. Mustafa KANDİL, Y. Mimar Ragıp BULUÇ ve Y. Mimar Yakup HAZAN. Raportörler ise; Arş. Gör. Derya Elmalı ŞEN, Arş. Gör. Fatih ŞAHİN ve Arş. Gör. Reyhan MİDİLLİ SARI.

Sektörün Lider Firması Çuhadaroğlu’nun, yeniliğe ve yaratıcılığa açık kapısı, kalite geleneği ve doğru hizmet ilkesi ile ulaştığı başarıyı ve gücü yeni bir yıla daha taşımanın gururunu yaşadığını belirten Çuhadaroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çuhadaroğlu, yıllardır bir çok yeniliğe öncülük ederek sektörde lider firma olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Ahmet Çuhadaroğlu, yarışma için yayınladığı mesajında şöyle devam etti:

“Yaratıcı genç fikirlerle sektörün gelişimini ve alüminyum teknolojisinin yaygın olarak kullanılmasını sağlamak, ayrıca günümüz koşullarında gelişen teknoloji, artan rekabet, çeşitlenen ihtiyaçlar ve beklentilere kusursuz çözümler isteyen tüketiciler konusunda öğrencileri bilinçlendirmek amacı ile her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz öğrenci proje yarışmasına üniversitelerin ve öğrencilerin göstermiş olduğu ilgi bizi son derece mutlu etmiştir.”

Genç mimarlar dünyayı değiştirecek

Jüri adına bir açıklama yapan Y. Mimar Ragıp Buluç da, “Geleceği tanımlamak için geçmişi bilmek gerekir’ derler. Fakat bu tarihin altında ezilin, kültür kurbanı olun anlamına gelmemelidir. Genç olmak serbest olmak demektir. Din, ülke farklılığı ile kendini köşeye sıkıştırmadan, para kazanma derdi ile karar vermeden sadece yaptığı işin sevgisiyle enerji alan yeni nesil mimar ve tasarımcılar, geleceğin toplumunu yaratacaklar, dünyayı değiştirecekler, insanoğlunun evrimine biraz da olsun katkıda bulunacaklardır” dedi.

Ödül töreni

Yarışmada dereceye giren proje sahiplerine ödülleri Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü Erdem Aksoy Deneysel Tasarım Laboratuarı'nda düzenlenen törenle verildi. Yarışmaya katılan projelerin de sergilendiği ödül töreninde bir konuşma yapan Çuhadaroğlu Holding Genel Müdürü Kenan Aracı, yaratıcı genç fikirlerle sektörün gelişimini ve alüminyum teknolojisinin yaygın olarak kullanılmasını sağlamak amacıyla düzenledikleri yarışmaya üniversitelerin ve öğrencilerin gösterdiği ilgiden dolayı memnun olduklarını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları