10 Nisan 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALTO Üyelerine Halkbanktan Kredi
01 Ağustos 2007 Çarşamba 14:01

ALTO Üyelerine Halkbank'tan Kredi

Aliağa Ticaret Odası'nın üyeleri için Halkbank'tan avantajlı koşullarda kredi kullandırma protokolünün koşulları, yeni bir protokolle iyileştirildi.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ile Halkbank arasında geçtiğimiz yıl Nisan ayında imzalanan Oda üyelerine avantajlı koşullarda kredi kullandırma protokolünün koşulları yeni bir protokolle iyileştirildi.

ALTO Başkanı Adnan Saka ile Halkbank Ege Bölge Koordinatörü Hakan Yüksek arasında imzalanan protokol ile Oda üyelerine 36 ay vadeli ve 250 bin YTL limitli kredi kullanım imkânı sağlandı.

Protokol imza törenine; ALTO Başkanı Adnan Saka, Halkbank Ege Bölge Koordinatörü Hakan Yüksek, Halkbank Pazarlama bölüm Müdürü Osman Akbaba ve Halkbank Aliağa Şube Müdürü M.Suat Baykal katıldı.

KOBİ’lerin Finansa Erişimi

İmza töreninde konuşan ALTO Başkanı Adnan Saka, 69 yıldır Türkiye'nin öncü KOBİ Bankası niteliğindeki Halk Bankası’nın oda üyelerinin finansa erişim güçlüğünü aşmak için büyük çaba gösterdiğini kaydetti.

ALTO Başkanı Saka, “Türkiye ekonomisi’nin lokomotifi olan KOBİ’lerin ulusal ve küresel rekabet şansını arttırmak için finans sıkıntısının öncelikli olarak çözülmesi lazım. Bunu, global ticari- finansal önlemlerle desteklediğinizde de KOBİ’lerimizin küresel ekonomide rekabet edebilirliği arttırılabilir” dedi.

ALTO Halkbank İşbirliği

Halkbank Ege Bölge Koordinatörü Hakan Yüksek, Halkbankası’nın KOBİ’lere desteğinin her zaman süreceğini ifade ederek, “Halk Bankası, mali yapısı, teknolojik imkânları ve insan kaynağı ile reel sektöre hizmet için çalışan bir bankadır. Geçmişte olduğu gibi bugün de ticaret erbabının, esnaf ve sanatkârın, KOBİ'lerin finansman ihtiyaçlarını uygun faiz oranları ve uzun vadeli krediler ile karşılamaya devam ediyoruz.” dedi.

Halkbank Ege Bölge Koordinatörü Hakan Yüksek “Protokol kapsamında Aliağa Ticaret Odası üyelerine; 36 ay vadeli ve 250 bin YTL limitli kredi kullanım imkânı sağlanıyor. Faiz oranı %1,85'dir. KOBİ tanımına giren firmalara sadece Bankamızda %5 BSMV muafiyeti uygulandığı da dikkate alındığında, bu faiz oranının üzerinde bir maliyet avantajı sağlanmaktadır.” dedi.

Protokol Koşulları

İmzalanan protokolle ALTO üyelerine azami 60 ay vadeye kadar firmaların yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ve yatırım kredilerinde ödemesiz dönemi bulunan aylık eşit taksitli Finansal Destek Kredisi kullandırılacak. Alt limiti tüm firmalar için 100.000 YTL, üst limiti 1.500.000 YTL olan Finansal Destek Kredisinin üst limiti KOBİ tanımı dışında kalan firmalar için 3.000.000 YTL olacak. da üyelerine kullandırılacak Finansal Destek Kredilerinde uygulanacak faiz oranı ise YTL'de TRLİBOR+3,5; yabancı para da LİBOR+3' olacak.

Protokol kapsamında ayrıca 250.000 YTL limit dâhilinde ve azami 1 yıl vadeli, yıllık % 1,5 komisyon oranı ile gayri nakdi teminat mektubu kredisi de kullandırılacak.

Anadolu Yaklaşımı Hukuk Bürosu

ALTO Başkanı Adnan Saka, kamuoyunda Anadolu Yaklaşımı olarak bilinen Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Mali Sektöre Olan Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun”dan faydalanmak isteyen şirketlere hizmet vermek üzere Halkbank Ege Bölge Müdürlüğü bünyesinde kurulan Hukuk bürosunun faaliyete geçtiğini söyledi. Saka; Anadolu Yaklaşımı’ndan faydalanmak isteyen kuruluşların (0232) 445 02 61 nolu telefondan Halkbank Tanıtım Bilgilendirme Hukuk bürosu ile temasa geçebileceğini ve danışmanlık desteği alacağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları