05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altın Sektörü Yeni Tasarımcılar Kazandı
26 Nisan 2011 Salı 17:15

Altın Sektörü Yeni Tasarımcılar Kazandı

Favori Altın Akademisi'nin 6. Dönem Takı Tasarım Kursu mezunları törenle sertifikalarını aldılar.

Favori tarafından kuyumculuk sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurduğu Favori Altın Akademisi"nin 6. Dönem Takı Tasarım Kursu sona erdi. Favori, kurs bitiminde düzenlediği bir törenle kurslarını başarıyla tamamlayan mezunlarına sertifikalarını teslim etti. 14 Aralık 2010 tarihinde başlayan Favori Altın Akademisi 6. Takı Tasarımı Kursu, 12 Nisan 2011 tarihinde son buldu.

Favori Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selami Özel, ""Türkiye kuyumculuk sektörüne baktığımızda büyük bir eğitim açığından söz edebiliriz. Son yıllarda Türkiye"de kuyumculuk eğitimi veren okullarımızın sayısı artıyor. Favori olarak bu konunun hassasiyetini ve önemini bilen ve konuya öncülük eden bir markayız. Rakibimiz İtalya"da tüm üniversitelerde, yalnız kuyumculuk değil tüm sanat dallarına yönelik tasarım eğitim programları çok uzun yıllardır yapılıyor. Kuyumculuk atölye ve fabrikalarının yoğun olduğu Vicenza gibi bazı yerlerde, orta ve yüksek eğitim veren devlet okulları ve özel okullar, şirketler ve kuyumculuk sektörünün sivil toplum kuruluşları ile iç içe geçmiş durumda. Okulların öğretim üyeleri firmalarda çalışabildiği veya danışmanlık yapabildiği gibi, firmaların tasarımcı ve mühendisleri de okullarda ders verebiliyor. Sektörel sivil toplum kuruluşları bu işlerin organizasyonunda lokomotif görevi görüyor. Favori olarak, kendimize örnek almamız gereken sistemin bu olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu çağda bir firmanın rekabet gücünün, özgün tasarımlar geliştirme, yenilik ve farklılık yaratma kabiliyeti ile eşdeğer olduğunu savunuyoruz. Sektöründen kazandığını yine sektörüne yatıran bir firma olarak Favori"ye yakışan da bu oldu; kuyumculuk sektörüne tasarım alanında nitelikli insan gücü sağlamak amacıyla, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nigan Bayazıt koordinatörlüğünde Favori Altın Akademisi"ni kurduk. Sektöre taze kan olacak mezunlarımızın kariyerlerinin de çok parlak olacağına inanıyoruz."" şeklinde görüşlerini belirtti.

Favori, yürüttüğü ticari faaliyetleri yanında, kuyumculuk sektörünün her türlü sorununa çözüm üretmek için çalışmaya ve katkı yapmaya devam edecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları