21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altın Pusulada Büyük Ödül Excelin
20 Nisan 2011 Çarşamba 11:42

Altın Pusula'da Büyük Ödül Excel'in

Excel İletişim Danışmanlığı, 10. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri'nde, Dumansız Hava Sahası kampanyası ile Altın Pusula Büyük Ödülü'nü kazandı.

Excel İletişim Danışmanlığı, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 10.su düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri"nde, T.C. Sağlık Bakanlığı için geliştirdiği Dumansız Hava Sahası kampanyası ile Altın Pusula Büyük Ödülü"ne layık görüldü.

Ayrıca, stratejik iletişim danışmalığını sürdürdüğü TTNET"in, TTNET'le Geleceğini Netleştir ve TTNET Türk Futbol Milli Takımları Ana Sponsorluğu projeleriyle de iki Altın Pusula Ödülü daha kazandı.

Sektörlerinde lider ulusal ve uluslararası saygın birçok iş ortağına, marka değeri, kurumsal itibar konularında stratejik iletişim danışmanlığı, planlama ve uygulama hizmetleri veren Excel, T.C. Sağlık Bakanlığı için geliştirdiği Dumansız Hava Sahası kampanyası ile Altın Pusula"ya başvuran tüm projeler arasından en yüksek puanı alarak, Altın Pusula Büyük Ödülü"ne layık görüldü.

Dumansız Hava Sahası Kampanyası daha önce Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri 2009"da En İyi Farkındalık-Bilinçlendirme Kampanyası Başarı Ödülü ve Sağlık Bakanlığı"na Onur Ödülü ve Galatasaray Üniversitesi"nin düzenlediği En Ödülleri kapsamında En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü"ne layık görülmüştü.

Kampanya dahilinde ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından Sigara ile mücadele çalışmalarından dolayı T.C. Başbakanı Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"a 2010 Özel Ödülü ve Sağlık Bakanı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ"a da, Sigarayla Mücadele Ödülü takdim edilmişti. Kampanya aynı zamanda birçok ülkenin Sağlık Bakanlıkları tarafından da referans proje olarak kabul edildi.

Altın Pusula Ödül Töreni"ne katılamayan ancak bir mesaj gönderen T.C. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, törene gönderdiği mesajında; "Böylesine değerli ve önemli bir ödüle layık görülmeyi, kamunun iletişime verdiği önemin ödüllendirilmesi olarak da değerlendiriyor ve büyük gurur duyuyoruz. Her yasa, toplum tarafından gönüllü olarak kabul gördüğü oranda başarılı olabilir. Bu kabulün sağlanması için sadece o yasanın doğru ve adil olması yeterli olmayabilir. Toplumun doğru ve yerinde bilgilendirilmesi, yani iletişiminin güçlü yapılabilmesi de çok önemli bir değer ve katkı sağlar. Özellikle, toplumda davranış değişikliği yaratmayı hedefleyen yasalar için bu gerçek daha da kaçınılmaz hale gelir. Dumansız Hava Sahası Kampanyası, bu hakikatin belki de en etkili örneklerinden biri oldu. Dünyada ve Türkiye"de pek çok ödül alarak taçlandırıldı. Ancak iletişim profesyonellerinden gördüğü takdir ve aldığı bu ödül içlerinde en anlamlı olanıydı" ifadelerine yer verdi.

Altın Pusula"dan büyük ödülle dönen Excel İletişim Danışmanlığı"nın Ajans Başkanı Figen İsbir de; "Terzi kendi söküğünü dikemez… Biz de bugüne kadar, başarının ödüllendirilmesinde hem hizmet verdiğimiz kurumlar hem de şirket kadromuz için çok motive edici olacağını bildiğimiz halde, ödül başvurularında çok ihmalkar davrandık. 17 yıla yaklaşan geçmişimizde aldığımız ödüllerin hemen tamamı başvuru yapmadan bize sunulmuş ödüller oldu. Sektörümüzün muteber ödüllerinden Altın Pusula"ya bu yıl farklı projelerle başvurduk. Biri büyük olmak üzere üç ödülle geri döndük. Bu ödüller aynı zamanda, ödül başvuruları konusundaki tembelliğimizi kırmak adına teşvik edici olacak bizim için" dedi.

Excel ayrıca, Sponsorluk İletişimi, Eğitim Kategorisinde TTNET ile Geleceğini Netleştir ve Spor İletişimi Kategorisinde ise Türk Futbol Milli Takımları Ana Sponsorluğu iletişim kampanyalarıyla birinci olarak iki ayrı Altın Pusula ile daha ödüllendirildi.

Vahap Munyar"ın Seçici Kurul Başkanlığı"nı yaptığı 10. Altın Pusula jürisinde Sibel Asna, İsmail Bayazıt, Aynur Bektaş, Ali Haydar Bozkurt, Murat Ermert, Murat Karakaya, Doç. Dr. Temel Kotil, Emre Kurttepeli, Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, Zuhal Tucker Şeker, Prof. Dr. Melda Cinman Şimşek, Feyzan Top, Zeynep Yalım Uzun, Abdurrahman Yıldırım ve Fügen Toksü yer aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları