18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALOSBİde Alman Heyeti
26 Nisan 2007 Perşembe 18:55

ALOSBİ'de Alman Heyeti

ALOSBİ Alman ve Türk Yatırımcı Heyetini Ağırladı

Almanya'nın Hannover bölgesinden, aralarında Türk girişimcilerin de bulunduğu 15 kişilik ticari heyet, Aliağa'da kurulan Türkiye'nin en modern OSB'si ALOSBİ’yi ziyaret etti.

Avrupalı Türk İşadamları Birliği (BTEU) tarafından organize edilen ziyarette, Aliağa organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan heyet, bölgenin yatırım, üretim ve ihracat avantajları hakkında bilgiler aldı. Aralarında Almanya’da yaşayan Türk girişimcilerinin de bulunduğu Alman işadamları heyetini ALOSBİ’de ALOSBİ Başkan vekili ve Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka karşıladı.

Avrupalı Türk İşadamları Birliği (BTEU) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güler’in de eşlik ettiği heyet, ALOSBİ’de üretime geçen ve kuruluş çalışmaları süren tesisler hakkında bilgiler aldı. ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkan vekili Adnan Saka, ticari heyete ALOSBİ’yi tanıtıcı kapsamlı bir brifing sundu.

Brifingde ALOSBİ’nin bir yatırımcı için sayısız avantaja sahip olduğunu anlatan Saka, bölgeye karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu ulaşım olanakları; yatırımcılara ucuz ve kaliteli enerji arzı, Nemrut İskeleler bölgesi ve yapımı planlanan Kuzey Ege limanına yakınlığı ile yerli ve yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.

ALOSBİ’de Türk asıllı veya Alman sanayicilerinin yatırımlarını görmekten büyük memnuniyet duyacaklarını dile getiren Saka, “Biz burada Türkiye’de ilk kez Sanayicimize bir çok hizmeti daha tesisini kurmadan sunuyoruz. Ülkemizin dış ticaretinde Almanya’nın büyük payı var. ALOSBİ olarak burada yatırım yapacak olan tüm yatırımcılarımıza her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Özellikle Almanya’da yaşayan Türk Sanayicilerimize kapılarımız açık” dedi.

ALOSBİ’nin her yönüyle AB Standartlarında kurulduğunu ifade eden Saka, “Avrupa Birliği üyeliği yolunda ilerleyen ülkemizde her alanda yapılmaya çalışılan yapısal dönüşümü biz ALOSBİ’de gerçekleştirdik. Modern altyapısı, hizmet kalitesi, yatırımcının girdi maliyetlerini düşürecek ulaşım, enerji, işgücü avantajlarıyla ALOSBİ’de AB hedefini yakaladık. Alman ve Türk İşadamlarının ALOSBİ’de yatırım yapmalarını bekliyoruz. Bu yüzden bu ziyaret son derece faydalı olmuştur” dedi.

Heyette yer alan Alman yatırımcılardan Angela Seger de, ziyarette bölgeye yatırım yapmak için bir çok neden bulunduğunu gördüklerini dile getirdi. ALOSBİ’de planlı yapılaşma ve modern organizasyon bulunduğunu söyleyen Seger, “Aramızda Bilgi teknolojisi, Software, Reklamcılık, Rüzgar Enerji endüstrisi başta olmak üzere bir çok farklı alanda faaliyet gösteren arkadaşlarımız var. Burada gördüğümüz yatırım avantajlarından çok etkilendik. ALOSBİ yetkilileriyle görüşmelerimizi gelecekte de sürdüreceğiz. Denize ve limanlara çok yakın olan ALOSBİ’nin, özellikle uluslar arası ticaret için en uygun Organize Sanayi Bölgesi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Almanya'nın Hannover bölgesinden, aralarında Türk girişimcilerin de bulunduğu 15 kişilik ticari heyette şu isimler yer aldı;

Angela Seger (Bilgi Teknolojisi, Yazılım), Sabine Barth (İş Emniyeti ve çevre koruma), Tuncer Türkel (Reklamcılık), Filiz Doğan (Matbaa sektörü), Serkan Dikici (Sözleşmeli Personel Ajansı), Hinrich Eden (Rüzgar Enerji Endüstrisi), Axel Johnen (Hukuk Müşavirlik Ofisi), Martin Seger (Software), Dr. Stephan Meiser (Mesleki Eğitim), Barbara Germershausen (Hukuk Müşavirlik Ofisi), Ali Aydın (Danışmanlık, mesleki eğitim), Ahmet Güler (Avrupalı Türk İşadamları Birliği), Dr. Peter Winter (Uluslararası meslek eğitimi), Martina Graupner Kreutzmann (Uluslararası meslek eğitimi), Yasemin Emanetoğlu (Uluslararası meslek eğitimi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları