18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Babacan 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu’nda
15 Ocak 2008 Salı 15:17

Ali Babacan 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu’nda

TED tarafından düzenlenen 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu’na Ali Babacan da konuşmacı olarak katılıyor.

Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından düzenlenen 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu 28 Ocak’ta başlıyor. 3 gün süreyle TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde gerçekleşecek olan Forum’un son gününde açılış konuşmasını Dışişleri Bakanı Ali Babacan yapacak.

Türk Eğitim Derneği’nin Türkiye’den ve uluslararası alandan seçkin bilim ve devlet adamlarının katılımı ile gerçekleştireceği Eğitim Hakkı ve Gelecek Perspektifleri konulu Forum’da eğitim hakkı; eğitimin ideolojik anlamı, küresel değişmeler ve eğitim, okulun değişen rol ve işlevleri, AB’ye giriş sürecinin bilgi ekonomisi açısından değerlendirilmesi ve eğitimde sivil toplumun rolü gibi konular çerçevesinde ele alınacak.

Eğitim hakkının bir yaşam hakkı ve gelecek hakkı olduğunu ifade eden Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eğitimdeki fırsat eşitsizliğinin ortadan kaldırılması ve sorunların üstesinden gelinmesi için yapılması gereken çalışmalara bir sivil toplum örgütü olarak dikkat çekmenin görevleri arasında olduğunu belirtiyor.

Türk Eğitim Derneği, kuruluşunun 80. yılında eğitim hakkının yaşam boyu öğrenme perspektifi içinde ele alınmasını, sorunların tartışılmasını, politikaların ve çözüm önerilerinin geliştirilmesini sağlayacak bir diyalog ve platform oluşturmayı amaçlıyor. Bu çerçevede 28 - 30 Ocak tarihleri arasında düzenleyeceği Forum ile ilgili daha detaylı bilgi www.80yilegitimforumu.com adresinden alınabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları