17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALEVli Sörfçüler Alacatının Rüzgarında
13 Haziran 2012 Çarşamba 05:57

ALEV'li Sörfçüler Alacatı'nın Rüzgarında

Özel ALEV Okulları’nın öğrencileri, dünyanın en iyi üç sörf merkezinden biri olan Alaçatı’da gerçekleştirilen Sörf Eğitim Kampı'nda.

Yılda iki kez düzenlenen ve ilki 10 Haziran 2012 tarihinde başlayıp 16 Haziran 2012 tarihine kadar devam edecek Sörf Eğitim Kampı’nda; sörfe yeni başlayan öğrencilerin kendi başlarına orta şiddetteki rüzgârda sörf yapabilmeleri için eğitimler veriliyor. Bu kampta, öğrencilerin orsa, apaz, geniş apaz, pupa gibi seyirleri uygulayabilmeleri ve rüzgâr üstü dönüşü öğrenmeleri hedeflenirken ileri seviye eğitimi alanların ise bulundukları seviyeyi geliştirmeleri bekleniyor.

Sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere büyük önem veren Özel ALEV Okulları’nın; yeni başlayanlar için de oldukça uygun bir eğitim ortamı oluşturan Alaçatı’da ki Sörf Eğitim Kampı'nda; Özel ALEV Okulları’nın 2. Sınıf öğrencileri aileleriyle, 3,4,5,6,7,8. sınıf ve lise öğrencileri ise yalnız ya da aileleriyle katılabiliyor. Kamp süresince dileyen aile büyükleri de aynı programla sörf eğitimi alabiliyorlar.

Öğrenciler 6 gün sürecek kamp boyunca sabahları MYGA Sörf Okulu tarafından verilecek eğitimlere katılıyor, öğleden sonra ise öğretmen gözetiminde serbest sörf yapıyorlar. Seviyelerine göre ayrılarak 4-6 kişilik gruplar halinde eğitim gördükleri kampta öğrencilere, denizdeki eğitimin yanı sıra karada teorik eğitim de veriliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları