07 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alevli Öğrencilere Konser
25 Şubat 2012 Cumartesi 12:49

Alev'li Öğrencilere Konser

Alev'li öğrenciler, 22 Şubat Cuma günü, Güldiyar Tanrıdağlı ve David Eggert konseriyle yoğun ders programlarına kısa bir ara verdiler.

Öğrencilerin müzik ve benzeri etkinliklerle sanata ile enstrümanlara ilgi duymalarını amaçlayan konserde Avusturya Liseliler Vakfı’nın burslu gururu piyanist Güldiyar Tanrıdağlı ve Kanadalı çellist David Eggert başarılı performanslarıyla çocuklara örnek oldu.

Avusturya Liseliler Vakfı bursuyla Mozarteum konser piyanistliği bölümünü bitiren Güldiyar Tanrıdağlı; aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayan ve 16 yaşındayken Eckhardt-Gramatte Yarışması’nda büyük ödülü kazanan çello sanatçısı David Eggert ile birlikte konser verdi. Güldiyar Tanrıoğlu’nun başarısıyla büyülenen ALEV’li İlköğretim ve lise öğrencileri konser bitiminde genç sanatçıları ayakta alkışladılar.

Başarı ve azim ile Güldiyar Tanrıoğlu’nun bulunduğu konumu örnek almalarını hedef alan konserin bitmesini hiç istemeyen ALEV’li öğrenciler konserden sonra derslerine kaldıkları yerden motive olmuş bir şekilde devam ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları