29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alevli Minikler Ömerli Halk Pazarı’nda
22 Şubat 2012 Çarşamba 09:58

Alev'li Minikler Ömerli Halk Pazarı’nda

Özel Alev Anaokulu, 3-5 yaş grubu öğrencilerini tat, doku, koku, renk, miktar algılarını görerek, dokunarak geliştirmeleri için Ömerli Halk Pazarı’na götürdü.

Özel ALEV Anaokulu, düzenlemiş olduğu pazar gezilerini yaz ve kış olmak üzere yılda iki kez gerçekleştiriyor. 5 yaş grubu öğrencilerine para, alışveriş ve görsel okuma gibi becerileri öğretmeyi hedefleyen Özel ALEV Anaokulu, 3-4 yaş grubuna ise şimdiye kadar resim olarak veya teker teker gördükleri sebze ve meyveleri pazardaki tezgahlarda toplu halde göstererek bilgilerini kalıcı hale getirmeyi amaçlıyor.

Pazara giden 5 yaş grup öğrencileri gezi öncesi, pazardan almak istedikleri sebze ve meyvelerin resimlerini çizip miktarını yanına yazarak alışveriş listesi oluşturdular. Pazarda tezgahları inceleyen öğrenciler listelerinde yer alan ürünleri satın aldılar. Öğrencilerin tat, doku, koku, renk, miktar algısı ve kelime dağarcığını zenginleştirmeyi hedefleyen alışverişin sonunda, her minik öğrenci listesini ve parasını kontrol etti. Alışveriş listelerinde olduğu halde pazarda bulamadıkları ürünler için hangi mevsimde pazara gitmeleri gerektiği açıklandı. Böylece öğrencilere doğal süreçte yetişen sebze ve meyvelerin sağlıklı beslenme üzerine etkileri de anlatılmış oldu. Minikler daha sonra aldıkları ürünleri tüm hafta çeşitli etkinliklerde kullanarak, salatalar, yemekler yaptılar.

Almanca ekibinin de paralel konu olarak sebze ve meyve isimlerinin Almancaları ile kelime hazinelerini güçlendirdiği bu aktivite programında, Özel ALEV Anaokulu minikleri; meyve ve sebzeleri birebir tanımakla birlikte küçük yaşlarda kendi alışverişlerini yapmanın hazzını yaşadılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları