24 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alevli Gurmeler Tadım Atölyesi Kurdu
01 Mart 2012 Perşembe 09:49

Alev'li Gurmeler Tadım Atölyesi Kurdu

Özel ALEV İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri; 19.su gerçekleşen Okuma Gecesi'nde kitapları yaşayarak öğrenmeye devam ediyor.

Öğrencileri kütüphaneyle buluşturmak, kütüphaneyi benimsetmek ve işlevsel hale getirmek için düzenlenen Okuma Gecesi'nde ALEV’li öğrenciler kütüphanelerine Tadım Atölyesi kurdu. Minik aşçıların seslerinin yükseldiği etkinliğin menüsünde salata, sandviç ve meyve kompostosu vardı. Özel ALEV İlköğretim Okulu öğrencilerinin kütüphaneye ve kitap okumaya yepyeni bir bakış açısıyla bakmalarını sağlayan, kütüphanenin ne kadar sıcak bir ortam olduğunu ve kitapların çok şey anlattığı bilincini kazandırmayı amaçlayan gecede çocuklar ortaya çıkardıkları menülerini öğretmenleriyle ve yazarla afiyetle yedi.

Çocukları, Obezite ve Bulimia gibi çağımız hastalıklarından korunmaya ve dengeli beslenmeye teşvik eden Petek Gökçe’nin Haydi Çocuklar Mutfağa adlı kitabı sayesinde çocuklar, kendi formülleriyle sağlıklı tarifler oluşturmayı öğrendiler. ALEV’li öğrenciler, yazarla keyifli bir sohbetin ardından kütüphanedeki etkinliğe karaoke eğlencesiyle devam ederek sürpriz etkinliğin tadını çıkardılar.

Kütüphanede kendileri için hazırlanan yataklarda kitap okuma keyfinden sonra uykuya dalan öğrenciler ertesi gün gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonu ile 19. Okuma Gecesi etkinliğini sonlandırdılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları