25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alevde Kütüphane Haftası Kutlanıyor
22 Mart 2012 Perşembe 17:10

Alev'de Kütüphane Haftası Kutlanıyor

Özel Alev İlköğretim Okulu; 21 - 30 Mart 2012 tarihleri arasında Kütüphaneler Haftası’nı değişik kültürel programlarla kutluyor.

Özel ALEV İlköğretim Okulu’nun öğrencileri için düzenlediği Kütüphaneler Haftası programının 21 Mart 2012, Çarşamba günü gerçekleşen etkinliğinde ilk konuk çocuk yazarı Fatih Erdoğan olurken; hafta boyunca sürecek programda çocukları hem eğitici hem eğlenceli birçok etkinlik bekliyor. Erdoğan ile gerçekleşen etkinlikte öğrenciler yazar ile söyleşi yapıp, merak ettikleri soruları kendisine yönelterek daha yakından tanıma fırsatı yakaladılar. Keyifli sohbetin ardından Mavi Bulut Yayınevi’ne ait kitapların sergilendiği bölümü inceleyen öğrenciler ilgi alanlarına göre kitap alışverişi yaptılar.

Özel ALEV İlköğretim Okulu tarafından bir hafta boyunca farklı etkinliklerle kutlanacak olan Kütüphaneler Haftası’nın diğer programlarında ise; 26 Mart 2012, Pazartesi günü, 1. sınıf öğrencileri minderlerin üzerinde daha önce öğretmenleriyle birlikte okumuş oldukları Nurgül Ateş’in Bay Sinirli hakkında yazarla söyleşecek ve kitaplarını imzalatacaklar. 28 Mart 2012, Çarşamba günü, 3. sınıf öğrencileri aynı etkinliği Banu Bozdemir’in Renkli Eldivenler ve Kar Tanesi kitabı kapsamında gerçekleştirecekler. 29 Mart 2012, Perşembe günü ise, 7. sınıf öğrencileri Küçük Adam Büyürken kitabını dilimize çeviren yazar Gönül Çapan ile bir söyleşi gerçekleştirecekler. 30 Mart 2012, Cuma günü, 2. Sınıf öğrencileri yazar Mürüvet Adalı Uygun’a ait Ne İstiyorsun? kitabıyla ilgili sohbet edecekler.

Özel ALEV Okulları’nın düzenlediği Kütüphaneler Haftası, 30 Mart 2012, Cuma günü, İstanbul Modern’in kütüphanesinde gerçekleşecek etkinlikle son bulacak. Yeni bir hizmetin kapısını ilk defa çocuklar için aralayacak olan İstanbul Modern; sanatçılardan alınan dosyalarla oluşturulan arşivi ilk defa çocukların kullanımına açıyor. 15 kişilik Kütüphane ve Türkçe etkinlik grubu öğrencilerinin katılacağı Hayat Arşivi etkinliği büyük bir sepetin içine koyulmuş gazete kupürü, davetiye, broşür, el ilanı ve çeşitli nesnelerden oluşan malzemelerin sınıflandırılması ile başlıyor. Çocuklar malzeme çeşitliliğine göre bu nesneleri sınıflandırıp, tarih sıralamasına sokup zarflıyor ve numaralandırarak hayal arşivlerini tamamlıyorlar. Böylece çocuklar bir arşiv çalışmasının temel ilkelerini uygulamalı ve eğlenceli bir eğitim programıyla öğreniyorlar.

Özel ALEV İlköğretim Okulu; Kütüphaneler Haftası’nda düzenlediği etkinliklerle öğrencilerine, ancak çocukluk döneminde kazanılabilecek olan zevkle kitap okuma alışkanlığını aşılamayı hedefliyor. Okuma, sağlıklı ve gelişmiş bir kişiliğin temel taşlarından birisidir felsefesiyle hareket eden Özel ALEV İlköğretim Okulu; öğrencilerinin, kitap okuma alışkanlığı sayesinde hem kültürel hem de bireysel gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları