08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alevde Kapak Toplama Kampanyası
31 Mart 2012 Cumartesi 17:30

Alev'de Kapak Toplama Kampanyası

ALEV’li öğrenciler, 2011 yılında başlatılan Eko Okullar Programı kapsamındaki Kapak Toplama Kampanyası'na bu sene de kaldıkları yerden devam ediyorlar.

Kurdukları Eko Tim ile Ömerli çevresindeki esnafları ve okulları dolaşıp kısa bir sunum ile yaptıkları afişleri ve kutuları asan öğrenciler, Ömerli esnafını ve öğrencilerini kapak toplama kampanyası'na davet ediyor. Esnafın ve çevre okulların sosyal sorumluluk bilincini arttırmak ve daha duyarlı olmalarını sağlamak adına yapılan, ALEV’li öğrencilerin gönüllü olarak katıldığı projeye iki öğretmen ve yine gönüllü olarak veliler de dahil oluyor. Engellerin el ele aşılabileceğine inanan Eko Tim gurubu kolları sıvadığı kapak toplama kampanyasında emin adımlarla yorulmadan ilerliyor. Tek amaçlarının engelli kardeşlerine biraz da olsa yardım edebilmek olduğu gözlenen Özel ALEV İlköğretim Okulu öğrencileri, topladıkları kapaklarla ihtiyacı olan engellilere akülü araba ya da tekerlekli sandalye almayı hedefliyor.

Özel ALEV İlköğretim Okulu öğrencilerinin kapak toplama kampanyasına gönüllü olarak verdikleri destek “bu çocuklar alkışı hak etti” dedirtecek cinsten bir sosyal sorumluluk başarısı olarak göz dolduruyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları