25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alevde Faschingsparty Kutlamaları
29 Şubat 2012 Çarşamba 09:47

Alev'de Faschingsparty Kutlamaları

Almanya ve Avusturya’da Kasım-Şubat ayları arasında gerçekleştirilen Fasching kutlamalarını, düzenlediği Faschingsparty ile bu yıl 8. kez okula taşıdı.

Almanya ve Avusturya’daki kutlamalar kapsamında; herkesin kostümler giyerek balolarda dans ettiği Fasching dönemi, Fastnacht ya da Karneval olarak da adlandırılıyor. Etkinlikleri Şubat ayında yoğunlaşan  Karneval her yıl coşkuyla kutlanıyor. Özel ALEV Anaokulu Almanca Bölümü; öğrencilerini farklı bir kültürle tanıştırmak, Almancalarını geliştirmek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkartmak amacıyla, bu dönemin eğlence özelliğini ön plana çıkartarak 2005 yılından beri her yıl farklı bir temayla Faschingsparty organize ediyor.

Özel ALEV Anaokulu öğrencileri; bu yıl da 1001 GECE temasıyla gerçekleştirilen Faschingsparty'de her yıl olduğu gibi çok eğlendikleri ve sevilen şarkıları söyledikleri unutulmaz bir gün geçirdiler. Bazı öğrencilerin aslan, kaplan, papağan kılığına girdiği partide; küçük beyefendilerin çoğu sevilen masal kahramanları olurken, hanımefendilerin çoğu ise prenses kostümleri giydi.

Özel ALEV Anaokulu öğrencilerinin tümünün katıldığı partide, dekorlar da çocukların katılımı ile hazırlandı. ALEV’li minikler, anaokulu binasının içinde yer alan Kış Salonu’nu, düzenlenen temaya uygun olarak farklı bir ülkeye dönüştürerek, oryantal pazar kurdular ve uygun dekorlar yarattılar. Parti temasına uygun olarak faaliyetlerin yapıldığı etkinlikte, öğretmenler de kısa bir tiyatro gösterisi sahnelediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları