27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alcatet Lucent Liderliğini Sergiledi
20 Ekim 2007 Cumartesi 11:51

Alcatet Lucent Liderliğini Sergiledi

Alcatel-Lucent, Geniş Bant Dünya Forumu Avrupa 2007’ye katıldı.

Sektörün en önemli geniş bant konferansı ve fuarı olan Geniş Bant Dünya Forumu Avrupa 2007 etkinliği kapsamında Alcatel-Lucent, 8-11 Ekim tarihleri arasında, Geniş Bant alanında öne çıkan ürün ve hizmetleri ile ilgili 3 günlük bir programa imza attı. Geniş çaplı demo ve çözümlerini sergilediği programda Alcatel-Lucent katılımcılara, şirketin kapsamlı ürün ve çözüm portföyü ve deneyimli global servis ekibi ile hızla değişen sektörde servis sağlayıcılara nasıl yardımcı olacağını aktardı.

Ritz Carlton Oteli’nde düzenlediği basın toplantısı ile başlayan programda Alcatel-Lucent'in Taşıyıcı Faaliyetlerinden Sorumlu Başkanı Michel Rahier, şirketin sabit ve mobil operatörlere yeni triple play ve mobil geniş bant hizmetlerini nasıl sunacakları konusunda stratejik güncellemeler yaptı. Alcatel-Lucent’in risk yönetimi yaparken uçtan uca çözümlerini sunma ve tam bir servis portföyüne sahip olması, sağlam eko sistem ortaklığı, üreticiler, üçüncü şahıslar ve kamusal paydaşlar ile yaratıcı ortaklıkları sayesinde dönüşüm projelerinin doğasında olan karmaşıklıkları yönetme konusunda rakipsiz kapasitesi gösterildi.

Alcatel-Lucent yaratıcı teknolojilerini, benzersiz kablolu-kablosuz ürün ve hizmet portföyü ile haberleşme alanında dönüşüm işlemlerindeki liderliğini, yakınsamış şebekelerde eşsiz uzmanlığını, yakınsama uygulamalarında ve kapsamlı şebeke servislerini sergilediği programda aşağıdaki demolar sunuldu:

• Geniş Bant erişimi, birleştirmesi (aggregation), edge ve abone servis sunumunu uçtan uca çözüm olarak ve üçlü oyunun (triple play) gerekliliklerini adreslemek üzere entegre eden, bir yakınsamış IP şebeke referans mimarisi olan TPSDA; dinamik kontrol, şebeke hatalarında ortalama onarım süresinin nasıl düşürülebileceğini öne çıkartan ve şebekeyi, hem fiziksel hem de IP router izleme açısından grafik olarak gösterir. TPSDA sayesinde aboneler stratejik olarak triple play dönüşüm sürecine, bu amaçla oluşturulmuş, yaratıcı multi medya servisleri sunan yeni nesil şebeke kurulumu ile girerler.
• Digital Home Care kapsamlı bir ev yönetim çözümü olup, bu ürün sayesinde servis sağlayıcılar provizyonlama, kurulum, aktivasyon, bakım, problem giderme ve destek işlemlerini otomatik yaptırabilirler.

• Multi Screen at Home (Evde çoklu ekran) özelliği sayesinde içerik TV, mobil, PC olmak üzere üçe bölünür ve kullanıcılar ister evde ister mobil olsunlar kolay, kişisel ve öngörülen bir eğlence deneyimi yaşarlar.

• Interaktif Otobüs Durağı (Interactive Bus Stop); otobüs durakları, tren istasyonları, havalimanları ve alışveriş merkezleri gibi kamuya açık alanlarda Bluetooth/RFID bazlı ekranların, dokunmatik ekranların ve diğer giriş/çıkış aygıtları gibi geniş bant servis çevre birimlerinin yerleştirilmesinin kullanımı için bir örnektir. Her yerden, her zaman ve kamusal alanlarda kişilere, açık ve esnek bir platform kullanan cihazlara geniş bant erişiminin sağlanması sayesinde, çok sayıda mobil ve yakınsamış veri servislerinin verilmesi sağlanabilir.

• İşyerinde İşbirliği (Collaboration At Work) demosu ile yaratıcı bir satış portalı uygulaması gösterilmektedir. Bu sayede yakınsamış allIP şebekelerin ve taşıyıcı tabanlı IMS teknolojisinin doğru bilgiye doğru zamanda hızla erişmek suretiyle çalışan verimliliğini ve etkinliğini nasıl artırabileceği gösterilmektedir.

Ardından düzenlenilen bir dizi medya oturumunda; Geniş Bant videonun, sabit şebeke operatörleri için neleri değiştirebileceği, Geniş Bant servislerinde trafik artışını destekleyebilmek için mobil şebekelerin evrimleşmesi, Fiber optik kablo uygulamalarının yaygınlaştırılması (FTTx) IPTV ve çoklu ekran uygulaması ile kablosuz teknolojiler alanında bir sonraki uygulama olan Evrensel Mobil Geniş Bant ile ilgili perspektifler masaya yatırıldı.

Program kapsamında Alcatel-Lucent’in sektörde, müşterilerinin en kritik ihtiyaçlarını karşılayacak uçtan uca çözümler sunmak için geliştirdiği geniş kablosuz ürün ve hizmet portföyü de tanıtıldı. Bu çözümler mobil TV, mobil içerik sunma servisleri, yakınsamış ödeme sistemleri ve karma multimedya servisleri gibi bir dizi yaratıcı uygulamaları destekliyor.

Wimax:
Dünya çapında 70'den fazla pilot uygulama ve kurulumlar ve 2007 yılının başından beri imzalanan 15’in üzerinde ticari sözleşme ile Alcatel-Lucent WiMAX pazarında 1inci sırada yer alıyor. Ayrıca, müşteri tarafındaki donanım (CPE)ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile ve gerçek rekabet ortamını yaratabilmek için açık ürün stratejisini takip eden Alcatel-Lucent, entegre ve uçtan uca bir çözüm sunan WiMAX terminalleri ve bileşenleri için sağlam bir eko sisteminin geliştirilmesini teşvik ediyor.

Katma Değerli Servisler:
Alcatel Lucent; Servis Sağlayıcı Operatörlere sağladığı uçtan uca katma – değerli çözümleri ile sunmak istedikleri servislerin hızla geliştirilmesi entegrasyonu ve faturalanmasına olanak sağlıyor.

• IMS ile ses ve multimedya haberleşmesi
• IPTV ve MultiPlay ile eğlence ve İçerik Yönetimi
• Payment (ödeme) ile bu servislerin faturalanması
• Çoklu şebekeler ve Abone Veri Yönetimli servisler arasında Kullanıcı Yönetimi
• Core IP tabanlı Şebekeler: ses için IP/NGN, multimedya servisleri için IMS

3N Çözümleri:
Alcatel-Lucent CDMA, WCDMA veTDSCDMA ürün ailesine sahip tek firma özelliğinin yanı sıra 3N pazarındaki lider konumunu sürdürmektedir. WCDMA pazarında 2007 yılında imzalanan kontratların %50’sinden fazlası Alcatel-Lucent tarafından imzalanmıştır.Bu kapsamda Alcatel-Lucent operatörlerin iş planlarının desteklenmesi şebekenin tasarlanması, kurulumu ve entegrasyonu, operasyonel ve bakım hizmetlerinin verilmesini kapsayan anahtar teslimi projelerin uygulanmasındaki deneyimleri ile servis alanında güçlü bir iş ortağıdır.
Alcatel-Lucent UMTS ile LTE arasındaki araştırma-geliştirme faaliyetleri ve standartların belirlenmesindeki katkılarıyla önder konumunu sürdürmektedir.

Alcatel-Lucent BSR-Femto
Abonelerin evlerinde ve işyerlerinde yüksek kalitede 3N servisleri alabilmelerini sağlamak, operatörlerin yatırım maliyetlerini azaltmak amacıyla; Alcatel-Lucent küçük bir baz istasyonu olan, WCDMA/HSPA radyo erişimini küçük, kurulumu kolay olan BSR-FEMTO’yu geliştirerek sağlamaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları