07 Mart 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alcatel-Lucentten Üniversitede Seminer
18 Mart 2011 Cuma 12:32

Alcatel-Lucent'ten Üniversitede Seminer

Alcatel-Lucent Teletaş, üniversite öğrencilerine yönelik olarak başlattığı sınav içerikli ve sertifikalı eğitimlerini sürdürüyor.

Alcatel-Lucent Ar-Ge Merkezi, Alcatel-Lucent Telecommunication Network Knowledge Junior Certification adlı sertifika programının dördüncüsünü, 7-8 Mart tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü"nde düzenledi. Programda, üniversite öğrencilerine, global telekom sektörünün yeni mezundan beklentileri ve telekom alanındaki son teknolojiler (IPTV, IP/MPLS, Optik Şebekeler ve Java) hakkında bilgi verildi ve ayrıca, Alcatel-Lucent"ta yazılım mühendisi olmanın ipuçları sunuldu. İstanbul Üniversitesi Alcatel-Lucent Semineri"ne İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü işbirliğiyle 200 öğrenci katıldı.

Alcatel-Lucent Teletaş Ar-Ge Grup Müdürü İhsan Özcan, konu hakkında şunları söyledi:
"Alcatel-Lucent Teletaş Ar-Ge Merkezi, SanTez projeleri, laboratuvar kurulumları, bitirme tezi ve sertifika programları ile çok sayıda yükseköğrenim kurumuyla el ele vererek üniversite-sanayi işbirliği projelerini destekliyor ve yetişmekte olan genç işgücü kaynağına yatırım yapıyor. Bu tür sertifika programlarının üniversite öğrencileri için çok önemli ve değerli bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Alcatel-Lucent olarak, uzman kadromuzla gençlerin eğitim hayatına destek ve katkı sağlamayı öncelikli işlerimiz arasında görüyoruz. Teknoloji üreten bir firma olarak, bilgi ve deneyimlerimizi ülkemizdeki öğrencilerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz."

Bugüne kadar yapılanlar:
- Alcatel-Lucent Teletaş Ar-Ge Merkezi"nde çalışan Türk mühendis sayısı yüzde 30 oranında artırıldı.
- Merkezi Suudi Arabistan"ın başkenti Riyad"da bulunan KACTS-King Abdulaziz Science City ile küçük hücreler alanında ortak Ar-Ge projesi imkanlarının doğması sağlandı.
- Alcatel-Lucent Teletaş Ar-Ge Merkezi; Konya Selçuk Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi başta olmak üzere pek çok üniversiteye somut katkı sağladı.
- Bakanlık programları arasında yer alan iki farklı SanTez projesine (Akıllı Ağlar ve İnternet Cihazlarının Uzaktan Yönetimi) Bahçeşehir Üniversitesi yüksek lisans öğrencileriyle beraber başlandı.
- Ağırlıklı olarak Anadolu üniversitelerinde olmak üzere 8 üniversite laboratuvarına internet ekipmanı kuruldu.
- Toplam 103 üniversite öğrencisinin telekom teknolojileri alanındaki bitirme tezlerine destek olundu, bu öğrenciler için uzman danışman atandı, laboratuvar imkanı sağlandı ve öğrencilerin yüzde 25"i işe alındı.
-Alcatel-Lucent Telecommunication Network Knowledge Junior Certification adıyla üniversite öğrencilerine yönelik sertifika programları düzenlenmeye başlandı. Bu sertifika programlarına bugüne kadar 14 üniversiteden 430 mühendislik fakültesi öğrencisi katıldı, 312 öğrenci sertifika almaya hak kazandı.
- Bakanlığın onayladığı 11 TeknoGirişim projesi incelendi ve içlerinden biri seçilerek üzerinde çalışma kararı alındı.
- 11 üniversitede 13 ayrı seminerle 1.200 öğrenciye telekom dünyasının ilgisini çekecek adımların neler olduğunu tanıtan seminerler verildi.
- 2011 yılında küçük hücre (Femto) Ar-Ge projeleri icin TEYDEB desteğine hak kazanıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları