29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alcatel-Lucenttan Mobil Oyun Çözümü
24 Şubat 2011 Perşembe 16:11

Alcatel-Lucent'tan Mobil Oyun Çözümü

Alcatel-Lucent ve Verizon Wireless, 4G LTE şebekesi üzerinden kıtalararası oyun oynama imkanı veren Mobile World Congress'te tanıttı.

ABD"de hareket halindeki bir araç ile Barcelona arasında yüksek hızlı ve gerçek zamanlı oyun oynamayı sağlayan sistem büyük ilgi gördü. Mobile World Congress"te Verizon Wireless ve Alcatel-Lucent stantlarını ziyaret edenler, canlı 4G LTE interaktif çokoyunculu bir oyun sisteminin yanı sıra ABD"de hareket halindeki 4G LTE"li bir araç ile Barcelona arasında gerçekleştirilen video konferans uygulamasıyla 4G LTE"nin gücüne tanık oldular.

Stantlarda yapılan gösterimlerde, birden fazla oyuncu, Trendy"nin "Dungeon Defenders" ve Gameloft"un "Asphalt 6" gibi popüler video oyunlarına eşzamanlı katılma imkanı buldu. Verizon Wireless ve Alcatel-Lucent stantlarında canlı gerçekleşen demoya, New Jersey otoyollarında gezinmekte olan 4G LTE"li aracın yolcuları da katıldı. Mobil oyun platformuna gömülü olarak akan ses ve görüntü uygulamaları, hem Verizon"un ABD"deki ticari 4G LTE şebekesini, hem de Alcatel-Lucent tarafından Barcelona"da kurulan LTE demo şebekesini kullanarak, fuar ziyaretçilerine canlı 4G servislerini deneyimleme imkanı verdi.

Verizon Wireless LTE Ekosistem Geliştirme Direktörü Brian Higgins, konu hakkında şunları söylüyor: "LTE artık geldi. Biz de yaşam, oyun ve çalışma biçimlerimizi değiştiren son kullanıcı deneyimleri sunuyoruz. Mobile World Congress"te Alcatel-Lucent ile işbirliği yaparak, yalnızca 4G LTE şebekesi üzerinden sunulan bazı uygulama türlerini gösterme imkanı bulduk. Çokoyunculu oyun, sesli sohbet, görüntülü aramalar ve gerçek zamanlı görüntü akışı, 4G LTE şebekesinin büyümesine ve yaygınlaşmasına paralel olarak daha sık göreceğimiz uygulama türleri arasında yer alıyor."

Mobile World Congress"te yapılan demo, LTE ekosistemini canlandırmak amacıyla Alcatel-Lucent ve Verizon Wireless arasında sürdürülen işbirliğinin bir örneğini oluşturuyor. İki şirket, hem Verizon Wireless LTE Yenilik Merkezi"nde yürütülen yeni çözüm ve uygulama geliştirme çalışmaları için, hem de 4G Girişim Forumu üyeleri olarak birlikte çalışıyor.

Alcatel-Lucent Amerika Bölge Başkanı Robert Vrij, konuyu şöyle değerlendiriyor: "Oyun, yarım saniyenin bile kaçırılması durumunda performansın etkilendiği mobil uygulamalara en iyi örneklerden biri. Mobil oyuncular, 4G LTE sayesinde ilk kez kablolu bağlantıyla sağladıkları performansı andıran bir kablosuz genişbant deneyimine sahip oluyorlar. Böylece, hareket halindeki bir araçta yolculuk ediyor olsalar da, güvenilir ve yüksek hızlı genişbant bağlantısından yararlanabiliyorlar."

Demoya diğer teknoloji ve altyapı firmaları da önemli katkıda bulundu. Dell ve Acer, donanımı sağladı. Dell bilgisayarda Novatel Wireless"ın LTE modülü kullanılırken, Acer tablet bilgisayarda ZTE"nin LTE modülü, SkyCross T-Series™ LTE anteni ve NVIDIA Tegra 2 mobil süper çip kullanıldı. Vidyo ise video konferans platformunu temin etti.

Alcatel-Lucent, Verizon Wireless"ınki de dahil, bugüne kadar duyurulan en önemli ticari LTE uygulama projelerinin bazılarında aktif olarak yer alıyor. Alcatel-Lucent ve LTE hakkında ayrıntılı bilgi için http://www.alcatel-lucent.com/lte adresi ziyaret edilebilir

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları