19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alcatel-Lucenttan Kamu Güvenliği Çözümleri
03 Şubat 2011 Perşembe 17:20

Alcatel-Lucent'tan Kamu Güvenliği Çözümleri

Alcatel-Lucent, İstanbul Sheraton Otel'inde düzenlenen TETRA Congress'de kamu güvenliği çözümlerini tanıttı.

Alcatel-Lucent Kamu Güvenliği Direktörü Timo Bakker, 2 Şubat"ta İstanbul Sheraton Oteli"nde düzenlenen TETRA Congress Turkey etkinliğinde, TETRA Performansı ve Optimizasyonu: Avusturya ve Hollanda"dan En İyi Uygulamalar konulu bir sunum yaptı. Bakker sunumunda, sağlıklı bir TETRA şebekesinin kesintisiz performans ve yüksek hizmet kalitesi ile tanımlandığını; şebeke arızalarının ve bakım işlemlerinin yanı sıra değişen kullanıcı davranışlarının da şebeke operatörünü zorlayan konular olduğunu söyledi.

Günümüzde, entegre operasyon destek sistemleri, operatörlere gerçek zamanlı şebeke izleme becerisi kazandırarak kesintisiz hizmet sunma imkanı veriyor. Şemsiye alarm yönetimi, düzenlenmiş iş süreçleri ve merkezi envanter yönetimi, modern ve hizmet odaklı bir kurum için olmazsa olmaz ihtiyaçlara dönüşüyor. Şebeke ekipmanına yönelik standart kontroller, acil durum ekibinin işini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Öte yandan, kullanıcının kendi kendine kullanabildiği kimi işlevlerle de günlük operasyon yükü hafifliyor.

Bakker, sunumunda, telsiz şebeke performansı yönetim sistemiyle kriz durumlarında şebeke performansının görünürlüğünün artırılabildiğini de ifade etti. Operasyonel yönetim kadrosu, şebeke kapasitesinin ne zaman artırıldığını, şebeke kullanımının ne zaman değiştirildiğini ya da yeni şebeke elemanları eklendiğinde etkisinin ne olacağını görmek istiyor. Pek çok kullanıcı grubu, özellikle kriz anlarında, TETRA kamu güvenliği şebekesinin performansıyla yakından ilgileniyor. Şebeke ve operasyon yönetim merkezi ekipleri, politikacılar, basın, ulusal kamu güvenliği kurulu ve halk, kısa zamanda bilgilendirilmeyi talep ediyor.

Şebekenin sağladığı gerçek zamanlı bilgiyle, operasyonel kullanıcılar, filo haritaları ya da telsiz konuşma grupları üzerinde ayarlamalar yapabiliyorlar. Kullanıcılar, operasyonlar esnasında kapasite kullanımı hakkında bilgi alabiliyorlar. Ayrıca, yeni uygulamalara yönelik trend analizleri de kolayca yapılabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları