17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alcatel - Lucenttan AIESECe Destek
28 Ağustos 2007 Salı 14:42

Alcatel - Lucent'tan AIESEC'e Destek

Bu yıl Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı AIESEC Uluslararası Global Liderlik Kongresi’ni destekleyen global partnerlerden biri de Alcatel-Lucent’ti. Alcatel-Lucent, bir eğitim çalıştayına imza attı.

Dünyanın en büyük eğitim kongrelerinden biri olan AIESEC Uluslararası Global Liderlik Kongresi’ne bu yıl Türkiye ev sahipliği yaptı. Katılımcıların 10 gün boyunca çeşitli seminer ve çalıştaylar halinde Dünyadan ve Türkiye'den uzmanlar eşliğinde eğitim aldığı AIESEC 2007 Türkiye’yi destekleyen global partnerlerden biri de Alcatel-Lucent’ti. Bu kapsamda Alcatel-Lucent İngiltere Pazarlama Direktörü Houston Spencer, Alcatel Lucent Global İşe Alım Direktörü Todd Luckasavitch ve Alcatel Lucent AIESEC Koordinasyon Sorumlusu Marina Titu ile Alcatel Lucent Akdeniz ve Afrika İnsan Kaynakları Direktörü Funda Saltuk Oğuz ve Ücretlendirme & Organizasyonel Gelişim Müdürü Pınar Tuba Temizkan’ın gerçekleştirdiği “Telekomünikasyon Sektöründe Liderlik” üzerine bir eğitim çalıştayına imza attı. Kongre 2 Eylül’de sona erecek.

AIESEC Türkiye, dünyanın gelecekteki liderleri olmak için çaba gösteren genç ve dinamik üyeleri ve 50 yıllık bir geçmişi ile AIESEC Uluslararası Global Liderlik Kongresi’nin bu yıl ki ev sahibi oldu. 95 farklı ülkeden gelen 700 katılımcının iş dünyasının, siyasetin, sivil toplum kuruluşlarının ve akademik çevrelerin dünyada önde gelen isimleriyle günümüz dünyasını etkileyen konuları tartıştığı ve kendi görüşlerini belirtme fırsatı yakaladıkları kongrenin 21 Ağustos’taki açılışı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, oturumlar, partner fuarı ve çalıştaylar ise Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleşti. Alcatel Lucent de Türkiye'nin pozitif imajını tüm dünyaya yansıtmayı amaçlayan kongreyi destekleyen global partnerler arasındaki yerini alarak 28 Ağustos’ta Yeditepe Üniversitesi’nde ilgi çeken bir çalıştay gerçekleştirdi.

Alcatel-Lucent İngiltere Pazarlama Direktörü Houston Spencer ve Alcatel Lucent Global İşe Alım Direktörü Todd Luckasavitch şirket tanıtımını yaptığı etkinlikte Alcatel Lucent Akdeniz ve Afrika İnsan Kaynakları Direktörü Funda Saltuk Oğuz ve Ücretlendirme & Organizasyonel Gelişim Müdürü Pınar Tuba Temizkan, katılımcıları 5 gruba ayırarak “Executive Leadership Challenges” adlı özel bir vaka çalışması gerçekleştirdi. Alcatel Lucent yetkililerinin direkt olarak üniversite öğrencileri ile etkileşimde bulundukları kariyer anlamında rehberlik ve destek veren bu çalışma kapsamında sendika, çalışanlar, hissedarlar, müşteriler ve diğer paydaşlar şeklinde gruplara ayrılan katılımcılara “Yeni birleşen iki şirket hayal edin ve birleşmenin ilk 100 günü için stratejik aksiyonları tanımlayın” dendi. Her grubun lideri, takımıyla birlikte çıkardıkları programı sundu. Sunulan planlar üzerindeki ateşli tartışmalar sonucunda, şirket birleşmelerinde başarıya ancak tüm paydaşları dikkate alan stratejilerle ulaşılabileceği sonucuna varıldı.

Çalıştayın ardından AIESEC Türkiye Danışmanlar Yüksek Kurulu Üyeleri, Kurumsal Ortakları ve Uluslararası Kongre 2007 Partnerleri, Destekçileri ve AIESEC ile etkileşimde bulunan kurumlar, kendileri için düzenlenen gecede bir araya geldi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları