17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alcatel-Lucenta Yeni CEO
07 Eylül 2008 Pazar 09:30

Alcatel-Lucent'a Yeni CEO

Alcatel-Lucent'in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Philippe Camus ve CEO'su Ben Verwaayen olarak atandı.

Alcatel-Lucent Yönetim Kurulu dün gerçekleştirdiği toplantıda, 1 Ekim 2008 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanı olarak Philippe Camus'ü, bugünden itibaren geçerli olmak üzere şirketin CEO'su olarak, Ben Verwaayen"in atamasını onayladı. Verwaayen, ayrıca şirketin Yönetim Kurulunda da yer alacak. Ben Verwaayen'in ofisi, şirketin Paris'teki merkezinde olacak.

60 yaşındaki Philippe Camus Fransız vatandaşı olup, Amerika Birleşik Devletleri"nde yaşıyor. Çeşitli sektörlere uzanan uluslararası deneyime sahip gözde bir iş lideri olan Camus, daha önce "European Aeronautic Defense and Space Company (EADS)'in ortak CEO görevini yürüttü ve yüksek teknoloji sektörünün büyük küresel işletmelerinin yöneticiliğini yaptı. Camus halen uluslararası medya grubu Lagardere'nin yönetici ortağı ve New York'ta yerleşik yatırım ve danışmanlık firması olan Evercore Partners firmasının ortağıdır.

56 yaşında ve Hollanda vatandaşı olan Ben Verwaayen uzun senelere dayanan yoğun telekom ve IT deneyimine sahip. Bundan önceki görevinde Eylül 1997 yılında katıldığı ve ABD'de bulunan Lucent Technologies firmasının,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı pozisyonunu yürüttü. Bu görevinden önce ise dokuz yıl süreyle Hollanda'nın KPN firmasının iştiraki olan PTT Telecom'un genel müdürlüğü görevini üstlendi. Bu pozisyonundan önce Ben, Alcatel'in bir önceki kuruluşu olan ITT için çalıştı. Şubat 2002 ile 1 Haziran 2008 tarihleri arasında ise British Telecom'un CEO'su olarak görev yaptı.

Alcatel-Lucent Yönetim Kurulu"nun atamalara istinaden yaptığı yazılı açıklamada şunlar yer alıyor: " Philippe Camus ve Ben Verwaayen iş dünyasının saygın ve deneyimli iş liderleridir ve yüksek teknoloji sektörünü çok iyi tanımaları ve bilmelerinden dolayı gelişiminin bir sonraki aşamasına geçmekte olan Alcatel-Lucent'i yönetmede ve liderlik etme konusunda en mükemmel seçimdirler. Philippe Camus, hızla büyüyen medya endüstrisi ve çok kültürlü şirketleri yönetme dahil, çeşitli yüksek teknoloji üreten küresel sektörlerde derin deneyimlere sahiptir. Ben Verwaayen ise bu sektörde kazandığı deneyimler kapsamında Alcatel-Lucent'i de yakından tanıma fırsatı bulmuştur. Sektörün trendlerini ve müşteri ihtiyaçlarını çok iyi anlayan ve kendisini tamamen inovasyon, teknoloji mükemmeliyeti ve benzersiz müşteri hizmetine adamış biridir".

Philippe Camus ataması ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: "Alcatel-Lucent, telekom sektörünün tartışılmaz dünya lideri. Zorlukları ancak bir o kadar da büyük fırsatları olan bir sektör içinde, şirketin stratejik konumlandırmasına katkıda bulunabileceğim için çok sevinçliyim. Yönetim Kurulu ile ilk önceliğimiz, Ben Verwaayen'e yeni misyonunda tam destek vermek olacaktır" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları