25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alcatel-Lucent Teletaş CeBITte
03 Mart 2011 Perşembe 15:00

Alcatel-Lucent Teletaş CeBIT'te

Alcatel-Lucent Teletaş, 1-5 Mart tarihlerinde Almanya'da düzenlenen ve Türkiye'nin partner ülke olarak konumlandırıldığı CeBIT 2011 Fuarı'na katıldı.

Açılışı 28 Şubat"ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Şansölyesi Angela Markel tarafından yapılan fuarda, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş ve BITKOM Başkanı Prof. August-Wilhelm Scheer, Alcatel-Lucent Teletaş"ın standını ziyaret etti. Alcatel-Lucent Teletaş"ı CeBIT"te görmekten büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Ulaştırma Bakanı Yıldırım, fuara katılımlarından dolayı Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kançal"a teşekkür ederek bir sertifika verdi.

Ev tipi farklı bir konseptle oluşturulan ve ürünlerin tıpkı bir evin içinde gerçekte kullanılacağı şekilde konumlandırıldığı Alcatel-Lucent Teletaş standında, araştırma geliştirme çalışmalarında Türk mühendislerin de önemli rol oynadıkları Alcatel-Lucent çözümleri tanıtıldı. Türk mühendislerce müşteriye özel hale getirilerek satışa sunulan çözümler arasında Femto, Akıllı Ölçüm ve Mobil Cüzdan büyük ilgi çekti. Stantta, LTE teknolojilerini kullanarak bilgi, eğlence ve güvenlik özelliklerini bir arada sunan LTE Connected Car isimli aracın videosu da gösterildi.

Alcatel-Lucent Teletaş standında tanıtılan küçük hücre (femtocell) kablosuz çözümü, servis sağlayıcılara, bina içinde görev yapan müşterileri için daha iyi hizmet sunma imkanı veriyor. Çözüm, yalnızca ofis ortamlarında kapsama alanını artırmakla kalmıyor, daha fazla veri kapasitesi ve verimlilik de sağlıyor. Böylece, çok çeşitli yüksek bant genişliği uygulamaları sunmak mümkün oluyor.

Alcatel-Lucent Teletaş evinin ilgi çeken bir diğer ürünü ise Akıllı Ölçüm çözümü oldu. Tüketicilere kişisel enerji tüketimleri hakkında ayrıntılı ve neredeyse gerçek zamanlı bilgi veren bu çözümün web arayüzüyle kendi kendine izleme kolaylaşıyor. Böylece tüketiciler, elektrik kullanımında tasarruf sağlarken, karbon ayakizlerini de azaltabiliyorlar. Kamu hizmeti kuruluşları ise tüketicilere enerji tüketimlerini görme ve kontrol etme imkanı sunarak mevcut altyapılarındaki yükü hafifletip daha etkin kullanım sağlayabiliyor.

Alcatel-Lucent Teletaş, CeBIT"te, mobil servisler alanında büyük yankı uyandırmasını beklediği Mobil Cüzdan Servisi"ni de tanıttı. Bu servis, mobil operatörleri, gelişmekte olan mobil ödeme sisteminin merkezine yerleştiriyor. Sektörde bir eşi daha olmayan Mobil Cüzdan Servisi, kişiden kişiye para transferi, sanal indirim kuponları, müşteri sadakat ve hediye uygulamaları, mobil ticaret ve pazarlama gibi farklı tüketici uygulamaları sunmak için operatörün güvenli şebekesini kullanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları