13 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alcatel-Lucent İle Kablosuz VoLTE
22 Şubat 2011 Salı 17:25

Alcatel-Lucent İle Kablosuz VoLTE

Kablosuz VoLTE demosunda, Alcatel-Lucent'ın IMS ve 4G LTE tabanlı şebekesi ile henüz piyasaya çıkmamış akıllı telefonlar kullanıldı.

Mobile World Congress"de henüz piyasaya çıkmamış akıllı telefonlar kullanılarak dünya kamuoyuna ilk kez tanıtılan LTE Üzerinden Ses (VoLTE) teknolojisi, LTE ekosisteminin gelişiminde önemli bir aşamayı temsil ediyor ve VoLTE kavramını fikirden gerçeğe dönüştürüyor.

Alcatel-Lucent"ın gelişmiş IMS ve 4G LTE tabanlı şebekesi, Verizon Wireless, GSM Association ve LG Electronics stantlarından yapılan VoLTE aramalarını destekleyen altyapıda kullanıldı. Henüz piyasaya çıkmamış akıllı telefonların kullanıldığı demoda, IMS/LTE tabanlı video iletişimi ve genişbant sesli çağrı sistemleri sergilendi. Alcatel-Lucent"ın standında IMS/4G LTE tabanlı demolar da yapıldı. Bu demolarda mobil perakende, uzaktan sağlık ve erken çocukluk eğitimi gibi ileri düzey uygulamalarda VoLTE teknolojisinin nasıl kullanıldığı gösterildi.

VoLTE teknolojisi hakkındaki görüşler ise şöyle:
Sandip Mukerjee, Alcatel-Lucent IMS Çözümleri Başkanı: "VoLTE, yeni diyalog biçimleri yaratarak LTE"nin sihrini gerçeğe dönüştürme imkanı veriyor. Bu yatırım, servis sağlayıcılara, yeni cihazlar üzerinden yeni servisler sunmak için ses ve görüntüyü birlikte işleyen uygulamaları hızla yaratma ve kullanma yetisi de kazandırıyor. Standartlara dayalı IMS ve LTE şebekeleri sayesinde, bu servisler, global dolaşım ve servislerin birlikte çalışması ile yaygın bir biçimde kullanılabilecek."

Tony Melone, Verizon Teknoloji Başkanı: "VoLTE vaadi gittikçe güçleniyor. Konu yalnızca telefon aramaları yapmak değil, aynı zamanda yüksek kaliteli tüm IP kablosuz iletişim sağlamak ve böylece video sohbet gibi zengin iletişim servislerinin verilmesini mümkün kılmak. Bu teknoloji, LTE ekosisteminin canlı, sağlıklı ve başarılı olduğuna dair bir başka kanıt. VoLTE, LTE şebekeleri üzerinden ses iletiminde hızla global standart haline gelecek."

Alex Sinclair, GSMA Teknoloji Başkanı: "GSMA, bir yıl önce IP üzerinden ses ve mesajlaşma servisleri verilmesi için sektör genelinde kullanılabilecek tek bir çözüm sunmak amacıyla LTE üzerinden ses teknolojisini tanıtmıştı. GSMA ve üyelerinin bu alanda kaydettikleri gelişme, tüm dünyada LTE"nin hız kazanmasını ve ölçek ekonomisinin uygulanmasını sağlayacak."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları