23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKOS ile Akıllı Belediyeler Akıllı Kentler
07 Ekim 2011 Cuma 18:00

AKOS ile Akıllı Belediyeler Akıllı Kentler

Fuarda 2.000 m2’lik stantla yer alan AKOS Projesi, Türkiye genelinde 500’ü aşkın belediyeyi ağırlıyor.

AKOS Başkanı, Sampaş A.Ş. Yön. Krl. Bşk Şekip Karakaya projeyle ilgili, “Sampaş liderliğinde, 30 şirket bir araya gelerek,  21. Yüzyılın Akıllı Kentleri Platformu’nu oluşturduk. Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi konusunda 30 yıllık bilgi ve tecrübemizi kullanarak Türkiye’de Akıllı Kentlerin oluşumu sürecinde aktif rol alıyoruz. Uluslararası açık standartlara dayalı, üstün teknolojili projelerimizi hayata geçiriyor; pratikte edindiğimiz bilgileri AB AR&GE projeleri ve EuroCities gibi sosyal gruplarda görüşülen konularla örtüştürüyor ve Türkiye kentlerinin akıllandırılması için, e-dönüşüm sürecinin yerel yönetim bacağını tamamlamak için gece gündüz çalışıyoruz.”  Açıklamasını yaptı. Karakaya, AB standartlarında kentsel bilişim hizmetlerinin sunulabilmesi için belediyelerin yıllık bütçesinin en az %2 sini BT’ye ayırması gerektiğinin de altını çizdi.
Beyoğlu Belediyesi sekiz yıldır sürdürdüğü halkla ilişkiler çalışmalarında geldiği noktayı diğer belediyelere örnek olacak projesi "Vatandaş Başkan"la CeBIT Bilişim Eurasia'da tanıttı.

Avrasya'nın bir numaralı bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı olan CeBIT Bilişim Eurasia'ya"Vatandaş Başkan" projesiyle katılan Beyoğlu Belediyesi, son teknolojiyle tasarlanan standında, vatandaşla birebir ve hızlı iletişimi sağlayan, resepsiyon, e-belediyecilik, çağrı merkezi, mobil ekip uygulamalarında ve otomasyon sistemlerinde geldiği son noktayı sergiliyor. Teknolojiyi vatandaşın ulaşılabilirliği açısından son noktaya taşıyan Beyoğlu Belediyesi fuar boyunca uygulamalarını anlatacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları