21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKkariyer Danışmanlıktan TEVe Destek
27 Aralık 2011 Salı 15:51

AKkariyer Danışmanlık'tan TEV'e Destek

Sadece AKkariyer Danışmanlık’a özel olan Sizden Biri Projesi kapsamında Türk Eğitim Vakfı (TEV) ekibinin geliştirmesi gereken yönler belirlenip ekibe bu doğrultuda eğitimler verildi.

2007 yılında sağlık sektörüne yönelik insan kaynakları danışmanlık hizmetleri sağlamak üzere kurulan ilk danışmanlık organizasyonu olan AKkariyer, yıllar içinde farklılaşarak; stratejik insan kaynaklarının yanı sıra yönetim, eğitim ve organizasyon alanında müşterilerine özel çözümler üretmeye ve yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.

Bu özel eğitimlerden biri olan Sizden Biri Projesi'nde, AKkariyer’in özel eğitmeni, firmaların ekiplerine bir süre dahil olup; çalışanlardan biri gibi onların arasında çalışıyor. Proje kapsamında, firma çalışanlarının başarı ve aksaklıklarını; davranış biçimlerini gözlemleyen eğitmen, işin zorluklarına ve keyifli yanlarına da ortak oluyor. Gizlilik içerisinde yürütülen bu çalışmanın ardından çıkan sonuçlar, kurum yöneticileri paylaşılıyor; çalışanlarının geliştirilmesi gereken yönler çıkartılıp,  ardından nokta atışı ile meslek & kişisel gelişim eğitimlerine başlanıyor.

AKkariyer Danışmanlık deneyimli eğitmenlerince geliştirilen özel bir eğitim modeli olan proje çalışması, 2011 yılı içerisinde, TEV (Türk Eğitim Vakfı) ile yürütüldü. AKkariyer’in sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde yürüttüğü bu çalışma kapsamında,  İstanbul’daki saha ekibi gözlendi. Sonunda ekibin geliştirmesi gereken yönlerinin belirlendiği bir eğitim programı çıkarıldı, Ayrıca İzmir ve Ankara’da gözlemlerde bulunuldu.

AKkariyer Danışmanlık Genel Müdürü Dr. Aslı AKKOR da özellikle yapısından ve konumundan dolayı böyle bir projeyi TEV’le yaptıkları için çok mutlu olduklarını belirtti. Akkor; “TEV’in eğitime verdiği destek Türkiye açışından çok büyük önem taşıyor. Böyle bir kurumun gelişmesine ve kurumsallaşmasına destek olabilmek bizim için çok önemli. AKkariyer Danışmanlık olarak TEV’e kattığımız değerlerden dolayı çok gururlu ve mutluyuz. 2012’de de TEV’le çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Türk Eğitim Vakfı’nın üst yönetimi, bağışçıları ve destekçilerinin katılımıyla gerçekleşen yıl sonu yemeğinde, Sizden Biri Projesi ile plaket alan AKkariyer Danışmanlık, 2012 yılında genel olarak TEV’e eğitim desteği vermeye devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları