24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akıllı Yem Ödül Getirdi
17 Haziran 2011 Cuma 15:19

Akıllı Yem Ödül Getirdi

Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Sinan Süha Tepebaşılı, Akıllı Yem Dağıtım Sistemi projesi ile MMO İzmir Şubesi'nin büyük ödülünü kazandı.

Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi"nin bu yıl ilk kez düzenlediği Üniversitelerarası Makine ve Endüstri Mühendisliği Bölümleri Bitirme Projeleri Yarışması"na çeşitli üniversitelerden ilgili bölümlerin son sınıf öğrencilerinin hazırladığı 170 bitirme projesi katıldı. Makine ve endüstri mühendisliği dalında sanayici, akademisyen ve oda temsilcilerinden oluşan iki jüri grubu ödül kazananları belirledi.

Yarışmada 36 projenin katıldığı Endüstri Mühendisliği dalında, Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencisi Sinan Süha Tepebaşılı, tavuk ürünleri ve yem üreten bir firma için hazırladığı Akıllı Yem Dağıtım Sistemi ile birinci oldu. Tepebaşılı"nın projesi, firmanın üretim yaptığı tesislerin hangisine, ne zaman ve ne kadar yem gönderileceğini otomatik olarak veren yazılım ve uygulamasından oluşuyor. İşlemi otomasyona bağlayan projenin yazılımı firmanın ofis olanakları kullanılarak hazırlandığı ve kullanımında uzmanlık gerektirmediği için optimum özellikler taşıyor.

Proje danışmanı Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adalet Öner, proje ile firmanın taşıma maliyetlerinin yüzde 6 ila 7 oranında düştüğünü ve yem taşıyan araçların doluluk oranlarının ise yüzde 5 civarında arttığını belirterek, " Endüstri Mühendisliği Bölümü olarak gerçek hayattaki problemlerin çözümü ve sanayi ile işbirliğini temel alan bir eğitim sistemi uyguluyoruz. Bu amaçla uygulama projelerine büyük önem veriyoruz ve her öğrencimizin mutlaka en az bir proje gerçekleştirerek mezun olmasını istiyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları