28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akdamar GAMA Lisesi Van’da Açıldı
11 Haziran 2012 Pazartesi 11:00

Akdamar GAMA Lisesi Van’da Açıldı

GAMA Holding’in Van’da inşa ettiği Akdamar GAMA Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in katılımıyla düzenlenen bir törenle faaliyete açıldı.

Açılışa GAMA Holding’i temsilen Onursal Başkan Erol Üçer, Yönetim Kurulu Başkanı Ergil Ersü ve Baş Danışman S. Yücel Özden katıldı. Lise, Akdamar beldesindeki okul ihtiyacına önemli bir katkıda bulunacak. Akdamar GAMA Lisesi öğretmenleri için inşa edilecek olan lojman da önümüzdeki öğretim yılı başında hizmete girecek.

Akdamar GAMA Lisesi, Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından kentte oluşan eğitim tesisi ihtiyacı doğrultusunda yapıldı. Depremin ardından Van Valiliği Kriz Masası ile yapılan işbirliği sonucunda GAMA Holding tarafından yapım hazırlıklarına Şubat 2012’de başlanan okulun inşaatı geçtiğimiz ay tamamlandı.

Akdamar İlköğretim Okulu’nun 60 dönümlük arazisi üzerinde kurulan 13 derslik Akdamar GAMA Lisesi’nde yaklaşık 500 öğrenci eğitim görecek. Lise öğrencilerinin büyük bir kısmı çevredeki 25 farklı köyden geliyor; dolayısıyla Akdamar GAMA Lisesi, beldede bulunan 25 köyün eğitim ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak.

Beldenin lise öğrencileri, okullarının yıkılmış olmasından ötürü eğitimlerini Akdamar İlköğretim Okulu’ndaki ilköğretim öğrencileri ile birlikte sürdürmeye çalışmaktaydı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları