28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akbanktan İnovasyon Konferansı
14 Mart 2008 Cuma 10:08

Akbank'tan İnovasyon Konferansı

İnovasyon gurusu Venkat Ramaswamy, Akbank'tan müşteri ve çalışanları için İstanbul'da konferans verdi.

İstanbul çok konuşulacak bir konferansa ev sahipliği yaptı. Akbank"ın sponsorluğunda, dünyaca ünlü inovasyon gurusu ve pazarlama profesörü Venkat Ramaswamy 13 Mart 2008 Perşembe günü Sabancı Center"da Avrupa Birlikte Yaratım Deneyimi / European Experience Co-Creation başlığı altında bir konferans verdi.

Avrupa"da ilk olma özelliğini taşıyan, Akbank müşterileri ve çalışanlarına yönelik konferansta Venkat Ramaswamy, katılımcıları birlikte yaratım metodolojisi hakkında bilgilendirdi. Söz konusu etkinlik için Türkiye"ye gelen Ramaswamy, Avrupa"daki en iyi inovasyon uygulamalarını anlattı ve dünyadaki başarılı vaka çalışmalarından örnekler sundu.

Birlikte yaratım metodolojisinin temelinde tüketiciyle ortak değer geliştirilmesi anlayışı yatıyor. Buna göre şirketlerin rekabette başarılı olabilmeleri, artı değer yaratılabilmesi için, ürün ve hizmet geliştirme süreçlerinde müşterilerin deneyimlerinden yola çıkılması gerek.

Şirketler müşterinin yeni rolünü kavramalı

Geleneksel şirket odaklı değer yaratma anlayışının değişmesi gerektiğine dikkat çeken Venkat Ramaswamy, "Müşteriler artık daha bilgili ve aktif. Kurumlarla olan ilişkilerini kontrol etmek, ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinde pay sahibi olmak istiyorlar. Değer, sadece şirketlerin yarattıkları ve müşterileri sundukları hizmet ve ürünler olmaktan çıktı. Günümüzde değer, artık müşteri ve şirket tarafından ortaklaşa yaratılıyor. Şirketlerin müşterinin yeni rolünü kavraması gerekiyor" diye konuştu.


Venkat Ramaswamy Kimdir

ABD"deki Michigan Üniversitesi İş İdaresi Okulu"nda pazarlama profesörü olarak görev yapan Venkat Ramaswamy, Birlikte Yaratım Deneyimi Merkezi"nin de direktörü. Rekabetin Geleceği kitabının iki yazarından biri olan Ramasvamy, inovasyon, strateji, pazarlama, marka, enformasyon teknolojileri ve insan kaynakları konusunda uzman kabul ediliyor. Bugüne kadar birçok makaleye imza atan Ramasvamy, dünyanın dört bir yanında konferanslar veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları