04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akbank, Yarının Yöneticileri ile Buluştu
26 Nisan 2009 Pazar 15:57

Akbank, Yarının Yöneticileri ile Buluştu

Akbank'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen MBA Forum 2009, 200 MBA öğrencisini Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri ve CEO'ları ile buluşturdu.

Akbank"ın ana sponsorluğunda Sabancı Üniversitesi MBA Kulübü ve Bilkent Üniversitesi MBA Kulübü tarafından 24-26 Nisan 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilen MBA Forum 2009'da 200 MBA öğrencisi Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri ve CEO'ları ile buluştu.

Açılış konuşmasını Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul"un yaptığı MBA Forum"da 3 gün boyunca; Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Kamil Gökhan Bozkurt, Coca Cola Türkiye Genel Müdürü Galya Frayman Molinas, Sony Eurasia Genel Müdürü Mohsen Noohi, Yapı Kredi eski Genel Müdürü Burhan Karaçam, Arzum Genel Müdürü Murat Kolbaşı, Yapı Kredi Genel Müdürü Tayfun Bayazıt, GYIAD Başkanı Pınar Eczacıbaşı, GE Genel Müdür Eski Yardımcısı ve Changa Restoranı Sahibi Tarık Bayazıt, Havelsan Genel Müdürü Faruk Yarman ve Philip Morris Pazarlama Direktörü İlker Kaytancı tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Zafer Kurtul: "Seneye büyüyen bir ekonomi olacağız"
Forumun açılış konuşmasını yapan Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, önümüzdeki yıl Türkiye ekonomisinin büyüyen bir ekonomi olacağını belirtti. Türkiye"de bu kriz sürecinde radikal değişimler yaşandığını kaydeden Kurtul, "Enflasyonda hızlı düşüş yaşıyoruz. Bu yılki enflasyon tahminimiz yüzde 6. Önümüzdeki sene için beklentimiz ise 5-6. Bu süreçte Merkez Bankası faizleri önemli ölçüde indirdi. Bono fiyatları arttı. Hisse senedi fiyatları da artış kaydetti. Petrol fiyatındaki düşüş, cari açığı çok etkiliyor. Bu yıl cari açığımız sıfır düzeyinde olabilir" dedi. Ekonomik krizle ilgili olarak bazı çevrelerce "bu sefer çok farklı" denildiğini ancak finans sektöründe bu defa farklı diye bir şey olmadığını belirten Kurtul, " Bu defa da farklı değil. Şişme bittikten sonra piyasalar normal düzenine gerileyecek, fiyatlar inişe geçecek. Ancak daha sonra tekrar bir şişme yaşayacağız" diye konuştu.

Bankacılık sektörünün bu sürecin sonunda gelişme kaydedecek sektörler arasında yer alacağına dikkat çeken Kurtul, gençlerin kariyer planlaması yaparken büyüyen sektörlere yönelmelerinin önemli olduğunu vurguladı. Kurtul, "bankacılık sektörünün önü çok açık, çünkü birçok farklı alanda çalışabilirsiniz" dedi.

Toplantı katılımcıları İstanbul"dan Sabancı Üniversitesi, İTÜ, Koç Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi; Ankara"dan Bilkent Üniversitesi, ODTÜ, Hacettepe ve TOBB Üniversitesi MBA öğrencileri oldu. Organizasyon MBA öğrencilerinin kendilerini geliştirmeleri, kendi aralarında sosyal bir ağ oluşturmaları ve üst düzey yöneticiler ile görüş alışverişinde bulunabilmeleri için bulunulmaz bir fırsat olarak değerlendirildi.

Toplantının ana sponsorluğunu Akbank, destek sponsorluğunu Arzum, TürkTelekom ve Kolsan İnşaat, Otomotiv Sanayi ve Tic. A. Ş, hizmet sponsorluğunu Sony, Temsa, Eti ve Coca Cola, basın sponsorluğunu Referans ve Hürriyet Daily News ve iletişim sponsorluğunu ise Kariyer.net üstlendi.

Organizasyonla ilgili geniş bilgiye www.mbaforum2009.com adresinden ulaşılabilir.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları