24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Airtiestan 4310 Ve 4340 11n
18 Şubat 2011 Cuma 16:05

Airties'tan 4310 Ve 4340 11n

AirTies, evinde veya işyerinde kablosuz ağının kapsama alanını genişletmek isteyenler için erişim noktası ailesine 2 yeni ürün ekledi.

AirTies, yüksek hızlarda veri transferi sağlayan ve kablosuz ağ üzerinden daha yüksek performans sunan 802.11n teknolojisi ürünlerine 2 yeni erişim noktası ekledi. Air 4310 ve Air 4340 11n teknolojisini ekonomik fiyatlarla sunuyor. Üstelik bu ürünler AirTies"ın geliştirdiği "otomatik DHCP algılama" sayesinde hem erişim noktası hem de router olarak kullanılabiliyor. Böylece kablonet kullanıcıları da kablosuz ağ oluşturabiliyor.
TEK TUŞLA GÜVENLİK VE MESH AĞI KURULUMU
Air 4310 ve Air 4340, AirTies"ın AirTouch teknolojisini de barındırıyor. Bu sayede karmaşık ve zorlayıcı bir süreç olan kablosuz ağ güvenliği yapılandırması otomatik olarak gerçekleşiyor. Ürünlerin üzerinde yer alan AirTouch düğmesi sayesinde bilgisayarların kablosuz ağa güvenli olarak bağlantısı tek bir dokunuşla gerçekleşiyor. AirTouch teknolojisi ile kablosuz ağ altyapısını genişleterek MESH ağı kurmak da kolaylaşıyor. Evinizin ya da ofisinizin büyüklüğü ne olursa olsun kablo çekmeye gerek kalmadan ağın etki alanı istenildiği kadar genişletilebiliyor. Bunun için sinyalin zayıfladığı noktalara AirTouch teknolojisine sahip erişim noktalarını yerleştirmek ve AirTouch düğmesine basmak yeterli oluyor. AirTouch ile kablosuz ağın yönetimi de kolaylaşıyor. Ağ üzerinde yapılan tüm değişiklikler otomatik olarak diğer erişim noktalarına da ulaşıyor. Örneğin, kablosuz ağın şifresi değiştirilmek istendiğinde tek tek tüm erişim noktaları üzerinde ayar yapmaya gerek kalmıyor.
KABLOSUZ AĞINIZI GENİŞLETMEK ARTIK ÇOK KOLAY
Air 4340 ve Air 4310, sahip oldukları 802.11n teknolojisi ile 150Mbps"e varan hızlarda kablosuz veri aktarımını ulaşılabilir kılıyor. 11b ve 11g teknolojili cihazlarla uyumlu olarak çalışabilen ürün bu eski teknolojilere kıyasla 3 kata varan hızda kablosuz iletişim sağlıyor. Böylece eski teknolojiye sahip bir modem kullanılıyor olsa bile kablosuz ağdan çok daha yüksek performans elde edilebiliyor. Üstelik bu ürünlerle kablosuz ağın kapsama alanını genişletmek çok kolay. AirTies tarafından geliştirilen, çok katlı ve betonarme binalarda görülen sinyal zayıflaması sorununu ortadan kaldıran MESH teknolojisi sayesinde beton duvarlar internet ile aranıza giremiyor. 11n"e geçmek ve kapsama alanını genişletmek için ağınıza bu ürünleri eklemeniz yeterli. Üstelik AirTouch teknolojisi sayesinde kablosuz ağınızın sınırlarını genişletmek için tek yapmanız gereken AirTouch tuşuna basmak. Bütün kurulum ayarları AirTouch teknolojisi sayesinde otomatik olarak yapılıyor.
KABLONET KULLANICILARINA ÖZEL ÇÖZÜM
Air 4340 tüm bu özelliklerin yanı sıra kablonet ve fiber internet kullanıcılarına birden fazla bilgisayarı internete bağlama imkanı sağlıyor. Router özelliği olmayan kablonet modemlerle de kullanılabilen Air 4340, kablonet kullanıcılarına kablosuz internet ağı oluşturma imkanı sunuyor. Bunun için kullanıcıların tek yapması gereken modemden çıkan Ethernet kablosunu Air4340"ın WAN portuna bağlamak. Üründe yer alan 4 adet Ethernet portu sayesinde kablolu masaüstü bilgisayarlar ya da yazıcı gibi cihazlar da ağa dahil edilebiliyor.
AIRTIES NETWORK ASİSTANI YANINIZDA
Air 4310 ve Air 4340, AirTies tarafından geliştirilen, AirTies Network Asistanı (ANA) uygulaması ile birlikte geliyor. Evlerde ve ofislerde her geçen gün daha fazla cihaz yerel ağa dahil olurken bu cihazların yönetimi de zorlaşıyor. Buna karşılık AirTies Network Asistanı, ağa bağlı tüm cihazları tek bir uygulama üzerinden yönetmeyi mümkün hale getiriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları