17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AirTies’da İki Yeni Atama
18 Haziran 2007 Pazartesi 13:59

AirTies’da İki Yeni Atama

AirTies kadrosu Kablosuz Ağlar Ar-Ge Grup Yöneticisi ve AR-GE Bölümü PC Grubu Takım Lideri görevlerine yapılan 2 atama ile 120 kişiye ulaştı.

Kablosuz ağlar ve genişbant Internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies istikrarlı ve hızlı büyümesine insan kaynaklarını da güçlendirerek devam ediyor. Sektöründe yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies, kadrosuna dahil ettiği iki yeni güçlü isimle çalışan sayısını 120’ye çıkardı. Bu iki yeni atama ile AirTies Ar-Ge departmanı 32 kişilik kadrosuyla, toplam insan kaynakları kadrosu içerisinde yüzde 26,6 gibi Dünya ortalamalarının da üzerinde ki bir paya sahip oldu.

Yeni görevlendirme ile AirTies, Kablosuz Ağlar Ar-Ge Grup Yöneticisi görevine Mustafa C. Kuşçu, AirTies Ar-Ge Bölümü PC Grubu Takım Liderliği görevine ise Barış Ergün getirildi.

Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olan Mustafa C. Kuşçu, Maryland Üniversitesi'nde kablosuz ağlar üzerine master yapmış bir isim. Master sonrası TÜBİTAK’ta araştırmacı kadrosunda çalışan Kuşçu, 2005 yılında TÜBİTAK UEKAE'de kurulmakta olan sayısal sertifika makamı projesinde teknik sorumlu olarak görev yaptı. Kuşçu, 2006 yılında ise bu birimin yöneticiliğine vekaleten atandı.

Kamu kurumlarının elektronik imzaya geçiş projelerinde aktif görev alan Kuşçu, 2007 yılında AirTies ailesine Kablosuz Ağlar Grubu Teknik Lider olarak katıldı. Kuşçu, Mayıs 2007'de ise AirTies Ar-Ge Grup Yöneticiliğine getirildi. Kablosuz Ağlar grubu, kablosuz erişim noktaları, Mesh Teknolojisi ve kablosuz video aktarımı konularında ürün ve teknoloji geliştiren Kuşçu, evli ve bir çocuk babası.

AirTies Ar-Ge Bölümü PC Grubu Takım Liderliğine atanan Barış Ergün ise çalışma hayatına 1997 yılında Siemens Sayısal Televizyon Yayıncılığı ve Kablo Modem Teknolojileri konularında başlamış bir isim.

2002- 2007 yılları arasında kendi özel teşebbüsü ile devlet desteği kullanmaya hak kazanarak IP Tabanlı güvenlik sistemlerinde bir marka olan Coreopsis sistem entegrasyon çözümlerini geliştirdi. Coreopsis projesinde 15 farklı üreticinin 60 farklı modeldeki cihazını aynı platformda en üst seviye performans ile entegre ederek şirket hedeflerine ulaşmalarını sağlamış. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunudur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları