25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AirTies ve SeaChange International İşbirliği
03 Mayıs 2008 Cumartesi 15:20

AirTies ve SeaChange International İşbirliği

IPTV konusunda AirTies ve SeaChange International işbirliği yaptı.

IPTV alıcısı M-140"ın üretimini gerçekleştirerek tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çeken AirTies"dan uluslar arası işbirliği. IPTV, Video-On-Demand (VOD), sayısal reklam ve içerik alımı konusunda yazılım uygulamaları, hizmetleri ve çözümlerinin öncü sağlayıcısı olan SeaChange International, kablosuz ağ ve geniş bant Internet erişim ürünlerinin uluslararası stratejik geliştiricisi olan AirTies ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

2,6 milyon cihazlık kurulu tabana sahip AirTies, yüksek kaliteli ses, görüntü ve veri hizmetlerini, gelecek nesil ev içi kablosuz ağlar üzerinden kullanıcılara sunma planı çerçevesinde SeaChange ile ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında ortaya çıkacak çözümler, IPTV hizmetlerinin kurulumunu kolaylaştırıp hızlandıracak, kullanıcıların evlerindeki bilgisayar, modem ve televizyon gibi aygıtlarını kendi başlarına kolayca birbirine bağlayarak yeni nesil kablosuz iletişim ve eğlence uygulamalarını kullanmalarını sağlayacak.

AirTies ile kurdukları işbirliği ile kurdukları işbirliği ile hedeflerini 2.5 milyon haneye girmenin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika"da büyüme hedeflediklerini ifade eden SeaChange"in Kurucusu ve CEO"su Bill Styslinger "Küresel kullanıcılar hızlı, etkin ve uygun maliyetli sunulan IPTV çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. SeaChange"in TV Navigatör yazılımı ve AirTies"ın M-140 IPTV Alıcısı, karmaşık kurulumları ortadan kaldıran ve yalnızca tek bir düğmeye basarak oluşturulan ev içi kablosuz ağ sayesinde VOD, Caller-ID ve oyunlar gibi sofistike uygulamaları ev içindeki birden fazla televizyon setine taşıyan ilk kablosuz IPTV çözümünü yaratmıştır," dedi. Styslinger, kullanıcıların genişbant bağlantısı üzerinden otomatik kayıt, otomatik yazılım güncellemesi gibi özelliklerden de yararlanacaklarını da söyledi.

Bu ortaklık temelinde ilk girişimler Türkiye ve Rusya'da yapılacak. SeaChange, Yunanistan, Ukrayna, Hindistan, Brezilya, Almanya ve İsrail dahil birçok ülkede çeşitli projelerde AirTies ile birlikte çalışmalarını sürdürecek.

SeaChange ile ortaklıklarının yüzde 100 müşteri odaklı olduğu noktasının altını çizen AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, işbirliğine yönelik olarak yaptığı açıklamada "Uluslararası pazarın IPTV"nin kullanımı ile ilgili yaşadığı zorlukları görüyoruz ve birlikte uluslararası alanda birçok haneye kablosuz IPTV çözümlerini kolaylıkla ulaştırabileceğimize inanıyoruz." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları