17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AirTies KOBİleri Ekonomiye Bağlıyor
11 Ağustos 2007 Cumartesi 16:07

AirTies KOBİ'leri Ekonomiye Bağlıyor

AirTies’ın yeni ürünleriyle farklı noktalarda ofis, fabrika, mağaza ya da şubesi olan işletmelerin iç iletişim maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor.

Kablosuz ağlar ve geniş bant internet erişimi konusunda Türkiye’nin en başarılı şirketi olan ve 2006’da yüzde 400 büyüyerek sektöründe bir rekora imza atan AirTies, KOBİ’lere odaklandı. Türk ekonomisinin can damarı Küçük ve Orta Boy İşletmelerin teknolojiyi doğru kullanarak dünyadaki rakipleriyle yarışabilmesini amaçlayan AirTies, piyasaya yeni sunulan ürünlerin tanıtımını yaptı.

AirTies’ın, KOBİ’lere yönelik yeni çözümlerin anlatıldığı basın toplantısında konuşan AirTies Genel Müdürü Hakan Koçer, “KOBİ’lerin ihtiyacı olan çözümleri bayi kanalımızla sağlarken 7/24 teknik destek hizmetimizden işletmeler de bizzat faydalanabilecekler. Diğer ürünlerimizde verdiğimiz 3 yıl garanti, 48 saat içinde onarım ya da değiştirme hizmetlerimiz bu ürün grubu için de geçerli olacak.” dedi.

KOBİ’lere yeni çözümler yine AirTies teknolojilerini içeriyor

AirTies CEO’su Bülent Çelebi, KOBİ’ler için piyasaya sunulan ürünlerin hedeflerini açıklarken “KOBİ’ler için geliştirdiğimiz bu ürünlerle, kısa sürede bireysel pazarda yakaladığımız sonuçlara KOBİ’lerimizde de ulaşacağımıza eminiz. Hedefimiz bireysel pazarda olduğu gibi yarattığımız katma değer ile KOBİ’lerin de ilk tercih ettiği marka olmak. Bu hedefe ulaşabilmek için Ar-Ge çalışmalarımızı da bu yönde yaptık. KOBİ’ler için geliştirdiğimiz ürünlerin hepsi birbirleriyle uyumlu çalışmaktadır. Farklı yapılara sahip KOBİ’lerin, farklı ihtiyaçları için komple çözümler geliştirilmiştir.”
Web sitesini bünyesinde barındıran KOBİ’lere özel G.SHDSL modem

AirTies SR-140 ile işletmeler, genişbant internet erişimi üzerinden web sitesi uygulamaları, e-posta erişimi ve sunucu işlemleri, VPN, VoIP gibi simetrik uygulamaları kullanabiliyorlar.

Mevcut pahalı kiralık hat (leased line) çözümlerine alternatif arayan işletmeler G.SHDSL sayesinde bu çözümle ses trafiğini de aynı ürünle taşıyabiliyor. G.SHDSL hatlara uyumlu SR-140 ile G.SHDSL VPN Modem, Firewall, Router ve Ethernet Switch fonksiyonlarını tek cihazda birleştiriyor.

AirTies AP-400 ile misafirlerin güvenli ağı kullanması sağlanıyor
AP-400 Kablosuz Erişim Noktası ile KOBİ’lerin ofis içi iletişim performansını en üst seviyeye çıkartıyor. AP-400 ile aynı kablosuz ağ üzerinde, şirkete gelen misafirlerin güvenli ağı kullanması sağlanırken şirket bilgilerine ulaşması engellenebiliyor.
AirTies Mesh Networks Teknolojisi ile kurum içinde birçok AP-400 birbirine dakikalar seviyesinde tanıtılıp bağlanıyor ve şirketin kablosuz bilgisayar ağı istendiği kadar genişletilebiliyor. AP-400 sayesinde şirketlerin bilgisayar altyapılarındaki tüm kablo yükü ortadan kalkıyor. Böylece şirketin içinin kablolanmasından, oturma düzenlerinin kurulmasına kadar önemli bir maliyet avantajı doğuyor. Şirketlerin çalışma alanlarının genişliği, çevreleyen duvarlar ve farklı katlara yayılma oranı ne olursa olsun en uzak noktasına kadar kablosuz kapsama alanınızın genişletilebilmesi de mümkün hale geliyor.

Ofisler arası konuşmada “ücretsiz” dönem

KOBİ’lerin işine yarayacak VoIP çözümü WAV-180 ile geliyor. KOBI’lerin, kendi içlerindeki ve şubeler arası karşılıklı (P2P - Peer to Peer) telefon konuşmalarında operatöre olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. Böylece ofisler kendi aralarında “bedava” konuşabiliyor.

Herhangi bir operatöre bağımlı olmayan VoIP modem ile kurumlar, sıklıkla yaptıkları telefon görüşmelerine göre en uygun tarifeyi sunan ses operatörünü seçebiliyorlar. Ayrıca, değişen ihtiyaçlarına göre operatörlerini istedikleri zaman değiştirebiliyorlar.

VPN, VLAN, FIREWALL ve komple Internet çözümü: AR-141 & WAR-141
“IPSec VPN özelliği sayesinde Internet üzerinden güvenli bağlantılar kurulmasını sağlar. Özellikle KOBİ’lerde şirket merkezinden altı şubeye güvenli veri aktarım tünelleri kurulabilir. Merkezde kurulan tek bir cihaz ile 6 şube bu merkeze güvenli bir şekilde bağlanabilir.

İster küçük ister orta boy ölçekli olsun; şirketler kendi içlerinde yarattıkları bilgilerin birimler arasında herkes tarafından erişilebilmesini tercih etmiyor. VLAN ile birimler arasında uygulama ve dosyaların dışarıdan kimsenin göremeyeceği şekilde, birimler arasında paylaşılması mümkün hale getirilebilir.

Şirketinize gelenler sizin ağınıza değil Internet'e girsin

AirTies’ın AR-141 ve WAR-141 modemleri, kullanıcı izolasyonu ile misafir kullanıcıları internete eriştirmekte, ancak değerli bilgilerin bulunduğu genel ağdan uzak tutmaktadır.
Gelişmiş SPI Firewall uygulamasına sahip bu ürünlerle, fiziksel bilgisayar bazında ayarlamalar yapılabiliyor. Bir KOBİ kolaylıkla ağ güvenliğini sağlayabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları