18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AirTies, SinerjiTürk Konferansına Katıldı
21 Ocak 2008 Pazartesi 16:09

AirTies, SinerjiTürk Konferansı'na Katıldı

Airties SinerjiTürk konferansında yatırımcıların ilgi odağı oldu.

2004 yılından bu yana kablosuz ağlar ve genişbant Internet erişimi konusunda, geleceğin teknolojisini bugünden üreterek adından söz ettiren AirTies, 17 – 20 Ocak 2008 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen SinerjiTürk Konferansı’nda ilgi odağı oldu.

Konferansa katılan tüm konuşmacılar, Türkiye’nin Ar-Ge konusundaki başarılı örnek şirketi olarak AirTies'ı gösterdi. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv AirTies’ın başarısına atıfta bulunurken, konferansın kapanış konuşmasını yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım “Türkiye’de modem üreten firmalar var. Onlar, Türkiye’de bunun yapılabildiğini herkese gösterdiler” şeklinde konuştu.

Ar-Ge ve inovasyon kültürünü geliştirmek, Türkiye’nin bir teknoloji üretim ve geliştirme merkezi olma hedefine doğru güçlü bir katkı sağlamayı hedefleyen SinerjiTürk’ün konuşmacılarından önemli konuşmacılarından biri de AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi idi.

Çelebi, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bölgesinde daha güçlü bir ekonomiye sahip olabilmesi için, Ar-Ge’ye verilen önemin artırılması ve daha etkin bir biçimde yapılandırılması konusundaki gereklilikleri ortaya koydu.

AirTies konferansta iki yeni işbirliğini açıkladı…

Konferansın sürprizi ise AirTies Yönetim Kurulu Başkasnı Bülent Çelebi ve Aneltech Mobil Şebekeler İş Birimi Yöneticsi Mustafa Aykut’un, birlikte bir sinerji yaratarak M-140 ürününü Türkiye’de üretmeye başladıklarını açıklaması oldu. Rusya’daki kullanıcılar için üretilen IPTV Alıcısını konferansta görücüye çıkaran iki firma, Türkiye’de bu tip ortaklıkların sayısnın artmasını gerektiğini belirtiler. Konferansa katılan SayNET ile görüşen Bülent Çelebi, SayNET Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Saygın ile birlikte Ar-Ge faaliyeti yapmak konusunda görüş birliğine vardıklarını açıkladılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları