27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AirTies, CeBITte
17 Mart 2007 Cumartesi 11:51

AirTies, CeBIT'te

AirTies, bu yıl ilk defa Hannover CeBIT fuarına katıldı.

Türkiye’de üç yılda yüzde 60’lık pazar payı ile artık kabına sığmayan bir teknoloji şirketi haline gelen ve yeni hedefini, gelecek 5 yılda EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde lider olmak olarak açıklayan AirTies, bu hedefe yönelik olarak bu yıl ilk defe CeBIT Hannover Fuarı’na katıldı.

CeBIT Hannover Fuarı’na katılma nedenlerini Türkiye’nin teknoloji üreten şirketi olarak dünyaya açılmak olarak açıklayan AirTies Genel Müdürü Hakan Koçer, bu başarının arkasında yatan en büyük gücün ise AR-GE’ye ve müşteri memnuniyetine verdikleri önem olduğunu ifade etti. Toplam çalışan sayısının yüzde 30’u gibi yüksek bir oranının AR-GE departmanından oluştuğunu belirten Koçer, bu kadroda yer alan 14 kişilik ekibin ise Silikon Vadisi’nden gelen yüksek mühendislerden oluştuğu noktasının altını çizdi. Bu mühendis kadrosunun sadece yurtdışını düşünerek ürün geliştirdiğini vurgulayan Koçer, Yunanistan ve Rusya’ya ya ilk ihracatlarını gerçekleştirdiklerini açıkladı.

AirTies olarak Türkiye’nin teknoloji alanında dünya markası yaratma hedefine talip oldukları noktasının altını çizen Koçer; “Bugüne kadar Türkiye pazarında önemli başarılara imza attık, hızla büyüdük, kabuğumuza sığamaz bir hale geldik ve dışarıya açılma kararı aldık. Sahip olduğumuz AR-GE ile ürünlerimizi Türkiye’de geliştirecek, operasyonumuzu da Türkiye’den yöneteceğiz. CeBIT Fuarı, bizim için bu gelişmeleri duyuracağımız bir platform oldu” dedi.

AirTies, CeBIT’de, EMEA ülkelerinde pazarlamak amacıyla geliştirdiği teknoloji ve ürünleri anlatıyor

Koçer, CeBIT’ Hannover fuarında tanıttıkları teknolojiler hakkında ise şu bilgileri verdi;

“CeBIT Hannover’da çözümlerimizden sadece üçünü anlattık ve büyük ilgi gördük. Önümüzdeki döneme ilişkin çok iyi bağlantılar gerçekleştirdik. Bu çözümlerden ilkini Türkiye’deki AR-GE ekibimiz ile tamamen yurtdışı pazarları hedefleyerek geliştirdik. CeBIT’te sunacağımız ilk ürünümüz, Annex A ve Annex B destekleyen tek bir ürün… Yurtdışında birçok ülkenin altyapısı, bölgesel olarak teknolojisinde farklılık gösteriyor. Kimi bölgelerde PSTN (Türkiye’de olduğu gibi), kimi bölgelerde ise ISDN iletişim altyapı kurulu durumda. Bu farklı altyapılara uyumlu cihazların yazılımları da farklı olmak durumunda, ancak son kullanıcıların bu detayda teknik bilgiye sahip olmaları beklenemez. Dolayısıyla, son kullanıcı genişbant (ADSL) bağlantısı için bir cihaz (modem) almak istediğinde, aynı işlevi gören 2 farklı ürün ile karşılaşıyor ve hangisinin kendi evinin altyapısına uygun olduğunu bilemiyor, yanlış ürün alabildiği için zorluk yaşıyor. AirTies, bu sorunu ortadan kaldırmak için her iki altyapıya da uyum gösterecek Annex A & Annex B entegrasyonunu gerçekleştiren bir çözüm üretti ve patenti için başvurdu. Böylece distribütörler, operatörler, perakendeciler 2 farklı stok kalemi ile uğraşmaktan da , hatalı ürün iadelerinden de kurtulacaklar. Anlatacağımız ikinci konu ise Kablosuz Görüntü (Video) Dağıtımı’na yönelik olacak. AirTies’ın geliştirdiği, patentli kablosuz sinyal ve iletim teknolojileri sayesinde, beton duvarlara sahip ya da çok katlı evlerde kablosuz sinyaller, görüntü kalitesini yüksek seviyede tutarak tüm konut içerisinde dağıtılabiliyor. Evlerdeki televizyon sayısının arttığı, Internet ortamından sağlanan medyanın ne kadar çoğaldığı ve evdeki tüm televizyonlardan kaliteli bir şekilde izlenmek istendiği düşünülürse, video sinyallerinin kablosuz olarak ev içinde taşınmasının önemi de daha belirgin hale gelecektir.

Üçüncü konumuz ise VoIP (Internet üzerinden sesin taşınması). AirTies’ın Internet üzerinden yüksek ses kalitesinde, bilgisayara ya da özel kod çevirmeye gerek olmadan, mevcut ev telefonu ile şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonu aramalarının indirimli yapılmasını sağlayan VoIP teknolojileri ve bu teknolojiye sahip ürünleri (WAV-140 125MBps Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem). AirTies’ın yüksek teknolojiye sahip VoIP ürünleri ile, bu pazarlarda hem yüksek kalitede VoIP görüşmeleri yapılıyor, hem de AirTies kullanıcıları kendi aralarında bedavaya konuşma imkanına sahip oluyor”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları