24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ailelerin Sınavı Semineri, Koçta Başlıyor
09 Şubat 2012 Perşembe 10:22

Ailelerin Sınavı Semineri, Koç'ta Başlıyor

Koç Üniversitesi Türk Psikologlar Derneği işbirliği ile çocukları sınava girecek ailelere yönelik başlattığı seminer dizisinin, Ailelerin Sınavı başlıklı ilk semineri 18 Şubat 2012'de.

Koç Üniversitesi, Türk Psikologlar Derneği işbirliğiyle çocukları sınava girecek ailelere ve öğretmenlere yönelik sınav kaygısını bütüncül bir yaklaşım ile ele alan seminer dizisine başlıyor. Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde (ANAMED) 18 Şubat 2012, Cumartesi günü düzenlenecek olan Ailelerin Sınavı başlıklı ilk seminer Türk Psikologlar Derneği Üyesi Uzman Klinik Psikolog Aygün Tuçe Ataş’ın katkıları ile ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Koç Üniversitesi ile gerçekleştirilen bu seminer dizilerinin önemine vurgu yapan Türk Psikologlar Derneği, gerçekleştirilen araştırmalarda aile desteği gören öğrencilerin sınav kaygısı ile daha etkin bir biçimde başa çıkabildiğini ve daha az sınav kaygısı yaşadığını belirtiyor. Türkiye’de özellikle üniversite sınavının öğrencilerin geleceklerini garantiye almaları için aşmaları gereken en büyük engel haline geldiğine değinen Türk Psikologlar Derneği, gençlerin yüksek öğretime devam etmeleri, istedikleri mesleği edinmeleri için bir ya hep-ya hiç gibi görülen üç saatlik bu sınavın gençlerde olduğu kadar ailelerde ve öğretmenlerde de yüksek kaygı yarattığına vurgu yapıyor.


Tarih: 18 Şubat 2012, Cumartesi
Saat: 14.00 – 17.00
Yer: Koç Üniversitesi, Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED)
Adres: İstiklal Cad. No: 181 Merkez Han Beyoğlu, Taksim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları