26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AIESEC İzmir Şubesi Dünya Gençlerini Buluşturuyor
30 Aralık 2007 Pazar 11:40

AIESEC İzmir Şubesi Dünya Gençlerini Buluşturuyor

AIESEC, 2007-2008 döneminde gerçekleştireceği Arkadaşımla Tanış Projesi’nin hazırlıklarını sürdürüyor.

Dünyanın en büyük öğrenci ve gelişim platformu olan AIESEC, 2007-2008 döneminde gerçekleştireceği Arkadaşımla Tanış Projesi’nin hazırlıklarını sürdürüyor. Proje Başkanı Tandoğan Akbıyıkoğulları "Bu projeyle ilköğretim ve lise öğrencilerine, kendilerine çok uzak gelen, yabancı oldukları kültürleri, o kültürlerden gelen kültür elçileri aracılığıyla tanıtmayı amaçlıyoruz." diye belirtti.

Uluslararası Gelişim Platformu AIESEC, Arkadaşımla Tanış (Meet My Friend) projesiyle ilköğretim ve lise öğrencilerine dünyaya bakış açılarını değiştirme, çevrelerini yakından tanıma fırsatı sağlıyor. AIESEC İzmir Şubesi tarafından 2 senedir başarıyla yürütülen proje 2007-2008 öğretim yılının ikinci döneminde başlayacak. Geçtiğimiz yıl 5 farklı ülkenin dahil olduğu projede, AIESEC İzmir bu yıl Slovenya, Çin , Kore, Brezilya ülkelerinden gelecek misafirlerini 9 haftalık dönemde ağırlayacak. Projenin yürütüleceği okullar ise; 60.Yıl Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, İzmir Kız Anadolu Lisesi ve Çamlaraltı Koleji.

Arkadaşımla Tanış projesinin bu seneki hedefleri arasında öncelikle stajyerlerin, öğrencilerle güncel konulara değinerek, o konuyla ilgili küçük projeler çıkarmaları ve bu çalışmanın yanı sıra öğrencilerin, dünyadaki farklı kültürleri bire bir o ülkelerden gelen insanlarla deneyimlemeleri ve gençlerin dünyaya bakış açılarını değiştirmeyi, çevrelerini daha yakından tanımalarını sağlaması bulunuyor.

AIESEC Hakkında

1948 yılında kurulmuş olan AIESEC, şu anda faaliyetlerini 95 ülkede gerçekleştirmektedir. Türkiye’de Genel Merkezi İstanbul’da bulunmak üzere 11 ilde faaliyet göstermektedir. AIESEC İzmir Şubesi’de bu 11 il arasında yaptığı değişim sayısı ve kalitesi açısından büyük öneme sahiptir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları