16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Zorluya İspanyadan Liyakat Nişanı
30 Kasım 2007 Cuma 13:37

Ahmet Zorlu'ya İspanya'dan Liyakat Nişanı

Ahmet Zorlu’ya İspanya’dan Kraliyet Sivil Liyakat Nişanı verildi.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ve Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton’a, İspanya Büyükelçisi Fernández de la Pena’nın katılımıyla gerçekleştirilen törende, İspanya Kralı I. Juan Carlos adına “Kraliyet Sivil Liyakat Nişanı” verildi.

İspanya Büyükelçiliği Residansı’nda gerçekleştirilen törende konuşan Ahmet Zorlu, iki ülke arasındaki ticari işbirliğinin gelişmesine önümüzdeki dönemde de katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirterek, bu nişanın kendisine verilmesinden dolayı büyük bir onur duyduğunu ifade etti.

1998 yılından bu yana Vestel Iberia şirketiyle İspanya’da faaliyet gösterdiklerini belirten Zorlu, İspanya’daki tüketicilere televizyondan klimaya, dijital alıcıdan beyaz eşyaya kadar geniş bir yelpazede ürünler sunduklarını belirtti. Geçtiğimiz yıl televizyon satışlarında İspanya pazarında yüzde 28’lik paya ulaştıklarını söyleyen Zorlu, bugüne kadar 1 milyar Euro’luk satışa ulaştıklarını vurguladı.

Avrupa’nın ilk ve tek dizüstü bilgisayar fabrikasına sahip olduklarını belirten Ahmet Zorlu, İspanyol Intel ile dizüstü bilgisayarlarda önemli işbirliklerinin olduğunu söyledi. Ahmet Zorlu, “İspanyol basını Vestel’i, ‘Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden biri’ olarak tanıttı. Vestel, elektronik ve beyaz eşya ürünlerinden sonra şimdi de dizüstü bilgisayarlarıyla İspanya pazarında, İspanyol tüketicileriyle buluşuyor” dedi.

İspanya pazarında ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapan ayrıca İspanyol markalar için üretim yapan Zorlu Grubu, İspanya’dan da yedek parça ve hammadde alımı yapıyor. Korteks Polyester İplik fabrikasının İspanya’dan 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği hammadde ithalatı 500 milyon dolara yaklaşmış bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları