17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağaoğlu Yılın Thinkerı Seçildi
01 Haziran 2011 Çarşamba 13:05

Ağaoğlu Yılın Thinker'ı Seçildi

Dünyanın en büyük PC üreticilerinden Lenovo, www.istethinker.com sitesinde gerçekleştirilen yarışmada yılın en thinker kişisi olarak Ali Ağaoğlu'nu seçti.

Lenovo"nun ThinkPad serisinden en iyi dizüstü bilgisayarlarının hediye edildiği yarışma sonuçlarına göre, ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu 1.nci, bilişim teknolojileri uzmanı Hakan Uzuner 2.nci ve Fizy.Com"un kurucusu 29 yaşındaki genç girişimci Ercan Yarış 3.ncü oldu.

Dünyada 18 yılda 60 milyon satılarak efsanevi bir rekoru elinde tutan ThinkPad serisi ürünler, en büyük şirketlerin ve performansa önem veren işadamlarının tercihi. Üstün dayanıklılğı olan ürünler NASA"da da uzay araçlarında kullanılıyor. Bu nedenle en sağlam ve en güvenilir aynı zamanda en yüksek performanslı ürünler tasarlama mantığı ile üretilen ThinkPad serisi için düzenlenen bu yarışmada, kullanıcılar tıpkı bir ThinkPad gibi mantığından yola çıktılar.

Karizmatik, başarılı, performans sahibi, güvenilir veya çalışkan olduğunu düşündükleri adayların oylamaya sunulduğu www.istethinker.com web sitesinde, 26 bin oy kullanıldı.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, teknoloji ve ekonomi basınının önde gelen gazetecilerinden Yurtsan Atakan ve basının duayen isimlerinden M. Rauf Ateş"in jüride olduğu eleme öncesinde, toplam 75 isim başvuru yaptı. 45 aday ise ön elemeden geçerek oylamaya katıldı.

Acun Ilıcalı, Okan Bayülgen, Gülse Birsel gibi ünlü isimlerin de aday gösterildiği www.istethinker.com sitesinde; Ali Sabancı, Alphan Manas, Ali Ağaoğlu, Serdar Bilgili gibi iş dünyasından önemli isimler kullanıcıların oylarıyla üst sıralara tırmandı.

Pek çok farklı meslekten, yaş grubundan ve ilden katılımcıların, teknoloji severlerin oylarıyla zirveye yaklaştığı projede, adayların ilginç hikâyeleri de Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda yoğun ilgi gördü.

Kullanıcıların sadece seçimleriyle değil, diğer adaylara yönelik yorumları ile de interaktif olarak katılabildiği yarışmanın sonunda, jüri üyeleri, en çok oyu alan adaylar arasında, Thinker kriterlerine en uygun olanları seçti. Hikâyesi en çok beğenilen ilk 3 kişi ise, Lenovo"nun Thinker"ları oldu.

Birinci seçilen Thinker, ThinkPad X serisinden X201 model dizüstü bilgisayar, ikinci Thinker ThinkPad Edge 14" ve 3. Thinker IdeaPad S10-3 netbook kazanırken, isimleri aday gösterenler de 500 GB"lık harici USB bellek kazandılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları