04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adobe Acrobat X, İş Verimliliğini Artırıyor
25 Ocak 2012 Çarşamba 10:19

Adobe Acrobat X, İş Verimliliğini Artırıyor

Adobe Acrobat X ürünü, çalışanların belge oluşturmak için harcadığı süreyi yarıya indirerek kuruluşların tasarruf etmesine yardımcı oluyor.

Tasarım dünyasının lider yazılım firması Adobe, günümüzde popüler hale gelen teknoloji alanındaki inovasyonların ve gelişmelerin altını çizerek, Adobe Acrobat X ürününün çalışanlar için sağladığı avantajların hayatı pek çok açıdan kolaylaştırdığına vurgu yaptı.

Günümüz kullanıcıların kaydettikleri ilerlemelere rağmen, şirket çalışanlarının her zaman bilgi yaratmak ve paylaşmak için sözcük işlem araçlarına ihtiyaç duyuyor olmaları değişmiyor. İster basılı ister elektronik formatta olsun, dokümanlar halen modern iş hayatının temelini oluşturarak;  iş, hukuki ve operasyonel kararlar gibi pek çok önemli bilgiyi korumakta kullanılıyor. Doküman oluşturmak ve paylaşmak BT için de önemli bir odak noktası haline geldi. Bu durum, başlangıçta masaüstü Microsoft Office gibi uygulamalara ilişkin olmasına rağmen zaman içerisinde, işbirliklerinin artması ve bulut bilişim sistemleri gibi konseptlerin popüler hale gelmesi ile, Microsoft SharePoint gibi paylaşımlı uygulamalara olan ihtiyaç doğdu.

Bu uygulamalar daha büyük ortaklıkların ihtiyacına doğru ilerlemiş de olsa, büyük bir kitle, halen daha işbirlikçi yazarlık konusunda bu yeni evrimin yeteneklerini kavrayamadı. Endişe veren diğer bir nokta ise, bu türdeki pek çok uygulamanın güvenlik odaklı mimarileride eksiklik bulunması... İşbirliğinin artışı, işletme içerisindeki savunmasızlığa sebep olan güvenlik duvarı dışında kalan katılımcıları karmaşaya doğru sürüklüyor.

Adobe Acrobat X ile güvenli ortak iş akışı
Adobe Systems Türkiye ve Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Tolunay Tomruk, Adobe Acrobat X ürününün; fonksiyonelliği, güvenliği ve hızı, tehlike altına girmeden yani güvenli ortak iş akışını sağlama yeteneği olduğunu belirtti. Tomruk, “Bu paket, Microsoft Office gibi yazılımlar ve Microsoft SharePoint 2010 gibi arka uç ortak çalışma çözümleri ile kombine halinde olan, birlikte paylaşılan doküman yazımının, gözden geçiriminin ve dağıtımının üretkenliğini etkili bir şekilde artırmak gibi bir dizi fayda sunuyor” dedi.

Adobe Actrobat X‘in faydaları
Adobe Acrobat X’in faydaları, iş akışı perspektifinden bakıldığında, tam olarak anlaşılmamış durumda. Her ne kadar, Adobe Reader, dünyada internet bağlantısı olan iş bilgisayarlarının %90’ından fazlasına kurulu olsa da, çok geniş bir kitle bu faydaların farkına varmış değil. Ücretsiz Adobe Reader kullanıcılarına,  farklı dosya formatları, platformlar, tarayıcılar ve cihazlar ile işbirliğine açık çalışma ortamı sağlama imkanı sunan Adobe Acrobat X, bilgi işçileri için de bir dizi kullanışlı özellik sunuyor. Bunun yanında, Adobe Acrobat X, Microsoft Office 2010 gibi üretkenlik yazılımları ile kombine olduğunda, üretkenliğe pozitif katkılar yapan zengin bir özellik seti de sunuyor.

Adobe Acrobat X, diğer yandan yazım işleminin şirket güvenlik duvarının güvenliği içerisinde yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, işlemlerin, dokümantasyonun ve iş akışının korunmasını sağlayan güçlü bir güvenlik modeli sağlıyor.

Verimlilik haftada 7 saat artırılabilir...
Crimson Consulting firması tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen bir araştırmanın, Adobe Acrobat X’in çalışan üretkenliğini nasıl daha fazla artırabileceğine ışık tuttuğunu belirten Tomruk, “Canlı laboratuar testlerindeki çalışmalarda oluşturulan bu rapor dokümanları ortaklaşa yaratma, gözden geçirme ve yayma, sadece Microsoft Office 2010 yerine Adobe Acrobat X kullanarak yapıldığında iki kat daha hızlı olduğunu gösteriyor” dedi. Araştırma aynı zamanda, Adobe Acrobat X haftada 20 saat işbirlikçi görevler yürüten bir çalışanın verimliliğini haftada 7 saatin üzerinde arttırabildiğini gösteriyor.

Tomruk “İşbirliğini bu şekilde ölçmek Adobe Acrobat X gibi bir belge işlem yazılımı entegrasyonunun önemini gösteriyor. Fiyattan tasarruf etmek, işyerine sağlanan faydalardan sadece birisi; daha yapıcı olan ise şirkette çalışanların verimliliğinin ve çalışanlar ve müşteriler tarafından hissedilen memnuniyetin de artmasıdır” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları