10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adel Iskandar, Bilgi Üniversitesinde
13 Şubat 2012 Pazartesi 22:16

Adel Iskandar, Bilgi Üniversitesi'nde

Prof. Adel Iskandar’ın konuşmacı olarak katılacağı Sokaklar ve Twitler Üzerine: Arap Devrimleri ve Medya konulu panel 16 Şubat saat 16.00’da İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı tarafından düzenlenen, Prof. Adel Iskandar’ın konuşmacı olarak katılacağı Sokaklar ve Twitler Üzerine: Arap Devrimleri ve Medya konulu panel 16 Şubat saat 16.00’da İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Adel Iskandar Kimdir:
Georgetown Üniversitesi’nde ders veren Arap Medyası uzmanı Profesörü Adel Iskandar, 1977 yılında İngiltere’de doğdu. Adel Iskandar, medyada savaş haberciliği konusunda iyi bilinen bir uzmandır. Arap medyası konusunda pek çok kitabın yazarı olan Iskandar, en çok El Cezire Bir Alternatif mi? adlı kitabıyla tanınıyor. Mısırlı fizikçi bir ailenin oğlu olan Adel Iskandar, Kuveyt’te geçirdiği ilk gençlik yıllarında 1991 Körfez Savaşı’nın da tanığı oldu. 16 yaşındayken ailesi Kanada’ya göç edince eğitim hayatına burada devam etti. Iskandar, Mısır’ın bağımsız gazetesi Almasry Alyoum’a düzenli olarak makaleler yazıyor ve Georgetown Üniversitesi’nde Orta Doğu çalışmaları konusunda ders veriyor.

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü Enerji Müzesi Seminer Odası
Tarih: 16 Şubat 2012
Saat: 16.00
NOT: Etkinlik İngilizce gerçekleştirilecek.
Panel sonunda soru-cevap bölümü olacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları