29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adalı Holdingten Vana Lise
29 Aralık 2011 Perşembe 17:00

Adalı Holding'ten Van'a Lise

Van’da yaşanan depremlerden dolayı büyük hasar gören Şehit Koray Akoğuz Lisesi’nin yerine Adalı Holding tarafından yapılacak 24 derslikli modern lisenin protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

aşanan deprem sonrası Van’a destek sözü veren Adalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı, depremde büyük hasar gören Şehit Koray Akoğuz Lisesi’nin yerine yeni bir lisenin yapımı için kolları sıvadı. Okulun yapımına ilişkin Van Valiliği’nde düzenlenen protokol imza töreninde Adalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı, Adalı Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Şevki Adalı ve holding üst düzey yöneticileri katıldı. Serdal Adalı ve Van Valisi Münir Karaloğlu arasında imzalanan protokol gereği, Adalı Holding, Van’a 24 derslikli modern bir lise yaptıracak. Lise 2012-2013 eğitim döneminde falliyet göstermeye başlayacak.

Protokol ile ilgili bir değerlendirme yapan Adalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı, Van’da yaşanan acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu. Adalı, “Adalı ailesi olarak meydana gelen deprem sonrası oluşan yaraya bir parça merhem olabilirsek bu bize gurur verir. İnşallah, yapacağımız okulda başarılı ve vatanımıza milletimize faydalı çocuklar yetişir. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Van Valisi Münir Karaloğlu ise , Adalı ailesinin neredeyse tamamının ve genel müdürlerinin kendilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulunduklarını belirterek, “Adalı ailesinin yaptığı bu hayrı Van halkı, Van’ın çocukları ve gençleri unutmayacaklardır. Her zaman onlara minnet duyacaklardır. 2012-2013 eğitim öğretim döneminde okulumuz Vanlı çocuklarımıza hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Adalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı ve holding üst yönetimi Van’da yaşanan 7.2 ve 5.6 şiddetindeki depremlerden sonra ağır hasar gören İskele Mahallesi’ndeki Şehit Koray Akoğuz Lisesi ve öğretmenevini de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları