26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Acronisle Artık PC Kurulum Daha Kolay
22 Kasım 2011 Salı 15:37

Acronis'le Artık PC Kurulum Daha Kolay

Acronis Snap Deploy 4, donanım özelliklerini önemsizleştirerek firmalar için yeni bilgisayar kurulumunu veya işletim sistemi yükseltmelerini 15 dakikaya indiriyor.

Özellikle yüksek sayıda PC’ye sahip olan kurumlar için mevcut bilgisayarların yenilenmesi, işe yeni girenler için bilgisayar kurulumu ve işletim sistemi yükseltmeleri tam bir kabus demek. Her bilgisayarın teker teker kurulması, gerekli güvenlik ayarlarının ve güncellemelerin yapılması, ihtiyaç duyulan yazılımların yüklenmesi bilgisayar başına 2-3 saati, işlem yapılacak bilgisayar sayısına bağlı olarak da günler bazen de haftalar alabilir. Acronis’in Patentli ve Ödüllü disk imajlama teknolojisi ve Acronis Snap Deploy 4 ile sayesinde dakikalar içinde sistemler kullanıma hazır hale gelebiliyor.

Standart bir bilgisayarın işler duruma gelebilmesi için sırasıyla,

*Diskin biçimlendirilmesi
*İşletim Sisteminin kurulması
*Servis Güncellemeleri
*Programların kurulması
*Programların ayarlanması

Uygulama dataları ve kullanıcı datalarının eklenmesi gerekmekte

Oysa Acronis Snap Deploy 4 kullanarak farklı donanım yapılarına sahip 15 bilgisayarı 15 dakika içerisinde aynı anda kullanıma hazır hale getirmek mümkün.

Büyük kurumların her yıl bilgisayar kurulumu veya düzeltilmesi için harcadıkları ve toplamda adam/saat olarak haftalarla ifade edilen süreçleri Acronis Snap Deploy 4 ile hızlandırarak çok büyük verimlilik artışı sağlandığını söyleyen Acronis Türkiye temsilcisi Kavi International’ın Genel Müdür Cüneyt Kavi, “Snap Deploy 4 sayesinde kurumlar mevcut bilgisayar yapılarını standardize edebiliyor ve kurulumları donanım bağımsız olarak yapabiliyor. Bu sayede verimliliklerini artırırken kurumsal güvenlik politikalarının da sağlıklı şekilde işlediğinden emin oluyorlar” diye konuştu.

Acronis Snap Deploy 4 sayesinde, hazırlanmış olan bir master image dosyası dakikalar içinde sisteme dağıtılabiliyor. Acronis firmasının, bu senaryoya kattığı katma değer ise, Universal Deployment çözümü. Yani, elimizde hazırlanmış olan imaj dosyasının, farklı ve başka bir bilgisayar yada sunucuya dağıtılabiliyor olması, hem yeni bilgisayar alımlarında hemde eski sistemlerin toparlanıp temizlenmesinde çok büyük rol almaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları