24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Acer’dan Windows® 8 İşletim Sistemli Ürünler
21 Haziran 2012 Perşembe 14:50

Acer’dan Windows® 8 İşletim Sistemli Ürünler

Acer, Computex Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, Windows 8 tabanlı yeni ürünlerini tüketicilerle buluşturdu.

Tayvan'da her yıl düzenlenen Computex tüketici elektroniği fuarında, Acer, bu sene de hepsi yenilikçi ergonomik tasarımlara ve genel kullanıcı deneyimine daha çok rahatlık ve keyif katan göz alıcı bir güzelliğe sahip Windows 8 tabanlı ürünlerini tüketiciler ile buluşturdu: Premium Aspire S7 Ultrabook™, ICONIA W Serisi tabletler ve Aspire U Serisi all-in-one (AIO) masaüstü bilgisayarlar.

Acer Inc. Başkanı ve CEO'su J.T. Wang şöyle konuştu: “Bu, Acer için bir dönüm noktasıdır.” “Acer her zaman insanlar ve teknoloji arasındaki duvarları yıkmayı amaçlamıştır ve bu ürünlerin öncü tasarımları Windows® 8 dokunma fonksiyonlarıyla bir araya geldiklerinde, ister önemli işler yapıyor, ister yalnızca eğleniyor olsunlar, kullanıcılar için dönüşümsel bir deneyim sağlayacaktır.”

Acer Genel Başkanı Jim Wong, şu yorumda bulundu: “Acer, Microsoft Corp. ile yakın işbirliği yapmıştır ve ürün geliştirme verimliliklerimizi göstererek ve gelişmiş ve tatmin edici bilgi işlem deneyimi sağlamak için becerimizden yararlanarak Windows® 8 ile müthiş uyumlu olacak yeni ürünler üretmede başı çekmektedir. Böylece ergonomiye ve stile odaklanarak, kilit kullanıcı taleplerine hitap ediyoruz.”

Wong şöyle devam etti: “İnsanlar ve bilgisayarlar arasındaki etkileşim karmaşık olmaktan ziyade kolay olmalıdır. Bizim bakış açımıza göre, Windows® 8 tarafından desteklenen dokunmatik ekran deneyimi ileri doğru atılan dev bir adımdır, çünkü bilgisayar kullanımını daha sezgisel hale getirmiştir. Windows® 8'in yenilik ve faydalarını anlıyoruz ve Intel’in ürünlerimizdeki mimari ve platform performansından yararlanarak, kullanıcılara hem tüketici hem de ticari ürünler için cihazlar arasında daha iyi bir dokunmatik deneyim sağlayacağımıza inanıyoruz.”

“Microsoft ve Acer, Windows® 8 için uzun zamandır yeni cihazlar üzerinde çalışmaktadır ve Acer'ın kaydettiği ilerlemeyi görmek harika” diyor Microsoft Corp. OEM Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Steven Guggenheimer. “Müşterilerimizden Windows® 8 ve Acer'ın yeni donanım tasarımı kombinasyonunu kullanarak müthiş bir deneyim yaşamalarını bekliyoruz.”

Intel Corp. PC İstemci Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Kirk Skaugen, “Intel ve Acer çekici ve güvenli kullanıcı deneyimleri sunmak için inovasyon ve işbirliğine odaklanmaya devam etmektedir,” dedi. “Intel’in 3. nesil Intel Core işlemcisinin gelişmiş yanıtlama yeteneği, gelecekte Microsoft Windows® 8 ile yeni çığırlar açma becerileri ve arttırılmış dokunmatik esneklik ile bir araya gelen Acer Aspire Ultrabook™ kullanıcılara muhteşem bir deneyim sağlayacaktır.”

Wong şunları ekledi, “Kullanıcılarımıza sınırların ötesini keşfetmelerini sağlıyoruz. Bugünün en önemli konusu ise herkesin içinde bir modern çağ gezgini yaratma hedefimizdir. Yeni ürünlerimiz ister bireysel ister kurumsal olsun, % 100 herkesin daha fazlasını elde edebilmesi için tasarlandı ve üretildi.”

Aspire S7 Ultrabook™ — S Serisi premium model — gösterişli bir alüminyum tek tip tasarıma sahiptir. 13.1-inç modeli şu anda mevcut olan en ince Full HD dokunmatik Ultrabook™ olma özelliğine sahip ve parlak kıvamlı cam içerirken, 11.6-inç modeli en küçük Full HD dokunmatik destekli Ultrabook™'tur. Her iki cihaz da en iyi termal konfor için yenilikçi Acer Twin Air soğutma sistemi donanımı barındırır ve az ışıkta bile arka aydınlatmasını yazı yazmaya yardımcı olacak şekilde ayarlayabilen ışık algılamalı bir klavye içerir.

ICONIA W510 ve W700 tabletleri dokunmatik fonksiyonelliği bir sonraki seviyeye taşımışlardır. W510, 10.1-inç ekran donanımlıdır ve kullanıcıların dokunma, yazma ve görüntülemesine izin veren üç moda sahiptir. Ayrıca 18 saate kadar pil ömrü sunar ve Always On, Always Connect teknolojisini başlıklara taşır. W700 farklı görüntüleme açıları için ayarlanabilen çok yönlü kızağı ile en iyi performansa sahip Windows tablettir. Aynı zamanda, veri depolama alanını genişletme ve ilave pil seçenekleri sunar. 11.6-inç Full HD dokunmatik ekrana sahip bu tablet, yüksek kaliteli 1080p imajlarıyla şok yaratır.

Aspire U Serisi AIO masaüstü bilgisayarlar iki ayrı boyuta sahiptirler. 27-inç 7600U ultra ince bir 35 mm profile, göz kamaştırıcı bir Full HD kenardan kenara ekrana ve Dolby® Surround Sound sistemine sahiptir. Bu AIO, çoklu kullanıcı dokunmatik fonksiyonu içerir ve 0'dan 90 dereceye kadar eğilebilir. Üstelik ekranı düz olarak yatırıldığında her yöne döndürebilir. 23-inç 5600U kişisel dokunmatik kullanımı geliştirerek 30 dereceden 85 dereceye kadar eğilebilen en ince AIO bilgisayardır. Her iki model de önde gelen ergonomik tasarımlara ve iç dekoru tamamlayan ince, şık rötuşlara sahiptir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları