16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Acer Tabletleri Okullara Girdi
21 Haziran 2012 Perşembe 13:35

Acer Tabletleri Okullara Girdi

Yeni bir Acer-Avrupa Okul Ağı Projesi, tabletlerin eğitimsel bağlamda nasıl kullanılabileceğini inceleyecek.

Acer Avrupa Okul Ağı Eğitimsel Mini Dizüstü Bilgisayar Pilot Projesini takiben, Acer, Acer Windows tabletlerinin kullanımının sınıflarda eğitim ve öğretim uygulamalarında nasıl bir etki yapacağını ve sonuç olarak eğitim ve öğretim yöntemlerini nasıl destekleyebileceğini incelemek için yeni bir çalışma yürütmeye karar verdi.

Tablet pilot projesi okullarda yeni teknolojilerin kullanımını ve mini dizüstü bilgisayar pilot projesinde kazanılan deneyime dayanarak elde edilen ve hızla gelişen bir trend olan bire bir (1:1) pedagojiyi daha ileri düzeyde araştırmaktadır. Proje, Eylül 2011'den itibaren 60'tan fazla okulda sürdürülüyor ve yeni dönemde de devam edecek. Bu proje öğretim için iyi uygulamaları belirleyecek, bu teknolojiyi uygulamak isteyen diğer okullar için örnek senaryolar ve tavsiyeler sağlayacak ve bilişim ve iletişim teknolojilerinin okullara başarılı bir şekilde dahil edilmesi için kilit faktörleri inceleyecektir.

AMD işlemcili toplam 400 Acer ICONIA W500 Windows tablet, sekiz Avrupa ülkesinde 240'tan fazla öğretmen ve 150'den fazla öğrenciye dağıtılmıştır: bu ülkeler Estonya, Fransa, Almanya, İtalya, Portekiz, İspanya, Türkiye ve İngiltere'dir.

Öğretmenler bu cihazlarla çalışarak, yenilikçi pedogojik yaklaşımlar geliştirmek için eğitim uygulamalarına tablet kullanımını dahil edebilirler: ders hazırlayabilir, öğrenim kaynakları geliştirebilir ve bu aygıtları sınıfta veya diğer meslektaşlarıyla kullanırken bir yandan da öğrencilerin kullanım biçimlerini araştırabilirler.

Pilot projenin koordinasyonu ve değerlendirilmesinden sorumlu organizasyon olan Avrupa Okul Ağı'nın proje yöneticisi Anja Balanskat, “Katılan öğretmenler tabletlerin öğretimlerine nasıl yardımcı olabileceği ve hepsinden önemlisi öğrencilerinin öğrenme deneyimlerini nasıl destekleyebileceği konusunda son derece motive olmuş durumda ve istekliler. Devam eden pedagojik destek, başarıda kilit bir faktördür” diye konuştu. Bu amaçla, öğretmenler “okullar için 1:1 pedagoji” web sitesi (http://1to1.eun.org) aracılığıyla pedagojik destek ve ücretsiz internet tabanlı seminerlere ve başka online aktivitelere katılma şansı elde edeceklerdir. Bu web sitesi 1:1 pedagoji ile ilgilenen tüm öğretmenlere çok yönlü kaynaklar sunmaktadır” dedi.

Acer EMEA Eğitim İş Yöneticisi Federico Carozzi proje ile ilgili şunları söyledi: "Avrupa'daki okullar artık dijital bir çağa girmelidir. Bu da, tabletler gibi modern eğitim araçlarına dayanan çok büyük bir çaba gerektiriyor. Teknoloji eğitimde değerli bir kaynaktır: teknolojinin kullanımı uygulanan metodolojileri tamamlayabilir ve geliştirebilir."

Acer Türkiye Tablet ve PC İş Yönetcisi Arzu Süzener ise ürünler ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Tabletler öğretmenlere ve öğrencilere farklı yararlar sunabilecek yeni bir mobil bilgisayar kategorisidir. Çoklu dokunmatik ekranları sayesinde kullanımı kolay olan tabletler içerik tarama ve okuma, internette gezinme, parmakları kullanarak çizim yapma ve yazı yazma gibi temel aktiviteler için optimize edilmiştir. Bundan dolayı, tabletler genç öğrenciler için mobil öğrenim aygıtları olarak idealdir”.

Acer, tablet kategorisinde Google Android veya Windows İşletim Sistemine, değişik formatlardaki ekranlara ve içeriği eğlenceli ve öğretici bir şekilde yönetmek amacı ile ön-yüklü gelen uygulamalara ve WiFi ve 3G bağlantı özelliklerine sahip ürün portföyü ile eğitim alanında da son teknoloji ürünleri kullanıcılara sunmaya devam etmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları