29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Accor Services Türkiyeden Yurtdışına
20 Temmuz 2007 Cuma 11:41

Accor Services Türkiye'den Yurtdışına

Accor Services Türkiye'de Ticari Destek ve Operasyon Direktörü görevini bundan sonra İspanya, Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Lübnan ve Türkiye’den sorumlu Güney Avrupa Bilgi İşlem Direktörü olarak sürdürecek.

Otel ve turizm alanında Avrupa lideri, kurumsal hizmetler alanında ise dünya lideri olan Accor Grubu’nun bünyesinde yer alan Accor Services’in Türkiye operasyonu Accor Services Türkiye’de 2000 yılından beri başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Mert Yücesir, İspanya, Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Lübnan ve Türkiye’den oluşan Güney Avrupa grubuna Bilgi İşlem Direktörü olarak atandı.

Lisans tahsilini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamlayan Mert Yücesir, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yaptığı Master çalışmalarının ardından, burslu olarak Amerika’da State University of West Georgia (West Georgia College ) Üniversitesi’nde İşletme üzerine Master çalışmasını tamamladı. Araştırma görevlisi olarak Amerika’daki çalışmaları sonrası First North American National Bank’te Kredi bölümünde çalışmaya başladı. Daha sonra Amerika’da Lojistik ve Analiz alanlarında çalışmalar yaptı. 1996 – 2000 yılları arasında Türkiye’de DHL firmasında Pazar Araştırmaları, Fiyatlandırma, Proje Yönetimi ve CRM alanlarında çalıştı.

2000 yılında Accor Services Türkiye’de Ticari Destek Direktörü olarak görev alan Yücesir, Akıllı Kartlar, Bilgi İşlem, Araştırma, Kalite, Sistem Analizi ve Tasarımı konularında çalışmalarda bulundu. 2003 yılında sistem kurma konusunda yurtdışında Yaratıcılık ödülü alan Yücesir, 2005 yılında Ticari Destek ve Operasyon Direktörü görevine terfi ederek sorumluluk alanını genişletti.

Yücesir, aynı zamanda 2003 – 2006 yılları arasında Sistem Analizi ve Tasarımı konularında Mimar Sinan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak da çalıştı.

Accor Services Türkiye’deki başarılı çalışmalarına devam eden Yücesir, bu yıl İspanya, Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Lübnan ve Türkiye’den sorumlu Güney Avrupa Bilgi İşlem Direktörü olarak atandı.

1970 yılında İstanbul’da doğan Mert Yücesir evli ve bir çocuk babasıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları