25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Accenture’de Yeni Genel Müdür Tolga Ulutaş
05 Aralık 2011 Pazartesi 22:08

Accenture’de Yeni Genel Müdür Tolga Ulutaş

Accenture Türkiye Genel Müdürlüğü görevine 2008 yılında şirkete katılan Tolga Ulutaş getirildi.

38 yaşındaki Ulutaş yeni görevinde, iş stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanması ile şirketin bölgede genişlemesinin sağlanmasından sorumlu olarak, Accenture’ın Türkiye’deki faaliyetlerini ve operasyonlarını yönetecek.


Genel Müdür Tolga Ulutaş yeni görevinde müşteriler ve ortaklarla ilişkilerin geliştirilmesi sorumluluğunu da üstlenecek. Accenture’ın;  iletişim, medya, finansal hizmetler, sigorta, enerji, hızlı tüketim malları ve perakende alanlarındaki müşterilerine hizmet veren 500 kişinin üzerindeki işgücüne, yeni ve yüksek performanslı çalışanların dahil edilmesi başta olmak üzere, şirket için yeni iş hedefleri de belirleyecek.
Tolga Ulutaş 2008 yılında katıldığı Accenture’da, Genel Müdürlük görevini üstlenmeden önce; şirketin İletişim, Medya ve Teknoloji Grubu”nda görev yaptı. Ulutaş bu görevinde; kablolu, kablosuz ve Internet servis sağlayıcıları için stratejik iş ve teknolojik danışmanlık hizmeti sağladı. Yeni görevi ile ilgili bir açıklama yapan Ulutaş şöyle dedi: “Accenture’ın global hizmet sağlama gücü ve teknolojik vasıfları, Türkiye pazarı için yeni fırsatlar ve inovatif yaklaşımlar sunuyor. Hedefim; Accenture müşterilerine
en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak, bunu yaparken yetenekli ve yüksek performanslı işgücünü istihdam etmek ve faaliyet gösterdiğimiz  bölgedeki tüm kesimler ve paydaşlarımız için fark yaratmak olacaktır.”


2000 yılının Eylül ayında kurulan Accenture’ın İstanbul ofisi; telekomünikasyon, finans, hızlı tüketim malları, enerji ve altyapı hizmetleri gibi farklı büyüme alanlarında, önde gelen Türk şirketlerine
yüksek performanslı işletmeler olma konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Tolga Ulutaş’ın kariyeri
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra California State University’de MBA derecesi alan Tolga Ulutaş, iş yaşamına Amerika Birleşik Devletleri’nde tüketici piyasalarında İletişim Çözümleri geliştirerek başladı.


Ulutaş, Türkiye’nin, Ortadoğu’nun ve Avrupa’nın önde gelen Telekomünikasyon Operatörleri için danışmanlık hizmetleri verdikten ve teknoloji kuruluşlarında çalıştıktan sonra, 2008 yılında Accenture bünyesine katıldı. O tarihten itibaren; kablolu, kablosuz, Internet servis sağlayıcıları gibi çok sayıda telekomünikasyon müşterisi için yönetim danışmanlığı ve sistem entegrasyonu alanlarında çözümler üreten dönüşüm programlarında yer aldı. Accenture CMT (Communication, Media and High Technology – İletişim, Medya ve İleri Teknoloji) operasyonlarının Türkiye’deki yönetici ortağı olarak görev yaptı.


Tolga Ulutaş, iş tecrübesinin yanı sıra “teknoloji kullanımı yoluyla toplumun değişimi” konusuyla özel olarak ilgilenmekte ve bu alanda faaliyet yürüten çok sayıda organizasyona üye olarak katkıda bulunmaktadır. Tolga Ulutaş, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları