21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AcademyTechte Cisco Nexus Eğitimi
19 Ocak 2011 Çarşamba 15:18

AcademyTech'te Cisco Nexus Eğitimi

AcademyTech, Cisco'nun 2008 yılında data center'lar ve büyük kurumsal yapılar için çıkarttığı üst üç anahtar ailesi Nexus eğitimlerini vermeye başladı.

Sabancı Üniversitesi Öğrencileri Singapur"da
3 Yılda 1.579.425 Kişiye E-Öğrenme
Elektronik Eğitim Sözlüğü
Lise Öğrencilerine Tasarım Atölyesi

Telekom operatörlerinin data center yatırımlarını hızlandırmaları ve büyük kurumsal yapıların data center ihtiyaçlarındaki artış, Türkiye data center pazarının hızlı bir büyüme içine girmesini sağladı. Yüksek kapasitede verinin işlendiği ve transfer edildiği data center"lar için altyapı ve anahtarlama teknolojisi, hayati önem taşıyor. Cisco, 2008 yılında duyurduğu Nexus anahtarlama ailesi ile bu pazarda lider konumda. Özellikle Nexus 7000 serisi, tek bir şaside sanki birden fazla anahtarlama platformunu varmış gibi hizmet verebiliyor ve sanallaştırma platformlarında bu açıdan rakipsiz.
Data center pazarının büyüyor olmasına rağmen sanallaştırma platformları ağ altyapıları konusunda şimdiye kadar Türkiye"de herhangi bir eğitim bulunmuyordu. Avrupa"da ise sadece birkaç ülkede veriliyordu. Bu nedenle ihtiyaç Avrupa"daki eğitmenlerle karşılanmaya çalışılıyordu. Türkiye"deki ilk ve tek Cisco Learning Solution Partner (CLSP) olan AcademyTech, başta data center"lar olmak üzere Cisco"nun bütün uzmanlık teknolojileri eğitimlerini kendi yetiştirdiği Türk eğitmenleri kullanarak eğitim programları açmaya başladı.
İlki 20 Aralık 2010"de gerçekleşen Cisco Nexus anahtarlama eğitiminde Nexus ailesinin Nexus 7018, Nexus 7010, Nexus 5000, Nexus 4000, Nexus 2000, Nexus 1000 gibi üyelerinin kurulum, yönetim ve desteği hakkında bilgiler verildi. Katılımcıların Nexus cihazları fiziksel olarak da inceledikleri ve bir simülatör ortamı yerine doğrudan cihazları kullandıkları eğitime 3 firmadan 8 kişi katıldı.
Türkiye"deki tek CLSP olarak AcademyTech"in "Advanced Services" denilen IPv6, Telepresence ve Nexus gibi yeni nesil ağ teknolojileri konusunda uzmanlaştıklarını söyleyen AcademyTech Genel Müdür Özcan Yıldız, "Türkiye"de bugüne kadar Cisco eğitimleri pek çok kurum tarafından verildi, fakat bu eğitimler genelde bireysel kullanıcıları hedefleyen giriş seviyesi eğitimlerdi. AcademyTech olarak bir bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal pazarda önemli bir oyuncu olmayı kendimize hedef olarak seçtik. Son iki yıldır tüm yatırımımızı da bu alanda yaptık. Bu sayede artık dünyada sadece birkaç eğitim kurumunda verilebilen Cisco Nexsus gibi yeni nesil ağ teknolojileri AcademyTech tarafından Türkiye"deki kurumlara Türkçe olarak anlatılmaya başlandı" dedi. Yıldız sözlerine, AcademyTech"in Nexus konusunda elinde bulunan yetişmiş insan kaynağının sadece eğitmen olarak değil firmalar tarafından Nexus kurulum ve desteği için de kullanılabileceğini de ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları