24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AcademyTech’den Datacenter Atağı
02 Kasım 2011 Çarşamba 11:20

AcademyTech’den Datacenter Atağı

Cisco Learning Solutions Partner (CLSP) AcademyTech, Cisco Datacenter eğitimlerinin yanı sıra DataCenter kurulumu konusunda danışmanlık veriyor.

2010 yılında Cisco Learning Solutions Partner (CLSP) olduktan sonra hem Türkiye hem de bölgesinde diğer ülkelere yönelik eğitimlerle dikkatleri üzerine çeken AcademyTech, Cisco Datacenter teknolojileri eğitimi amaçlı olarak dünyadaki en gelişmiş Datacenter laboratuvarını hizmete soktu. İçerisinde Cisco’nun B ve Serisi 32 adet sunucu, 10 adet omurga, Layer3 ve SAN switch, 4 adet Port Extender ve 4 adet Blade Server Yöneticisinin yanı sıra iki adet de depolama ünitesi bulunan datacenter laboratuvarındaki ürünlerin liste fiyatından maliyeti 500 bin dolara yakın.

Bünyesindeki 11 Cisco eğitmeni ile bugüne kadar Türkiye’deki büyük kurumların çalışanlarının yanı sıra Rusya, Ukrayna, Irak, Nijerya, Kenya, Nepal, Türkmenistan, Kazakistan, Brezilya, Hindistan gibi pek çok ülkeden katılımcılara Cisco teknolojileri konusunda eğitim veren firma, yeni Datacenter laboratuvar yatırımı ile Cisco eğitimleri konusunda global ölçekte bir oyuncu olmaya hazırlanıyor.

Cisco’nun Datacenter çözümleri konusunda uzmanlaşmak isteyen bilgi teknolojileri profesyonellerine hem bu taleplerini karşılamak hem de dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da unutulmaz anlar yaşama imkanı sunan AcademyTech, Cisco İş Ortaklarına sunduğu çok özel avantajlar ile Cisco İş Ortakları’nın Datacenter konusunda uzmanlaşmasına da imkan tanıyacak.

“Datacenter çözümlerine olan talebin dünya genelinde hızla artıyor” diyen AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, “AcademyTech olarak biz Cisco İş Ortakları’nın bu yeni ve her geçen gün daha da büyüyen pazardan pay almaları için ihtiyaç duydukları sertifikasyon programlarını uzman eğitmen kadromuz ve onlara özel avantajlarla sunuyoruz. Ayrıca İstanbul’un muhteşem atmosferi de eğitime ayrıcalık katıyor” şeklide konuştu.

Yaptıkları Datacenter laboratuvar yatırımının sadece bir eğitim firması için çok önemli ve büyük bir yatırım olduğunu belirten Yıldız, AcademyTech olarak en son cihazların kullanıldığı laboratuvarı kendilerine saklamak niyetlerinde olmadıklarını, dünyanın herhangi bir yerindeki Cisco Eğitim İş Ortakları’ndan gelecek kiralama taleplerini de değerlendireceklerini belirtti.

Datacenter teknolojisinin çok yeni bir teknoloji olmasından dolayı Türkiye’de bu konuda yeterince uzman personelin bulunmadığına dikkat çeken Yıldız, “AcademyTech olarak biz hiçbir zaman cihaz satışı yağmadık fakat pek çok projede sistem entegratörü firmalar için Cisco yapılarının kurulumlarını gerçekleştirdik. Datacenter konusunda da bu tip çalışmalara devam edeceğiz. Yani datacenter konusunda uzman kadromuz sayesinde Cisco iş ortaklarına, sistem entegratörü firmalara veya doğrudan datacenter yatırımı yapan firmalara datacenter planlaması ve kurulum u için danışmanlık hizmeti vereceğiz” dedi.

AcademyTech Datacenter Lab

  • 16 B-Serisi - Blade Server
  • 16 C-Serisi - Rack-Mount Server
  • 2 Nexus 7010 > Backbone Switch
  • 4 Nexus 5548 > Layer 3 Switch
  • 4 Nexus 2000 > Port Extender
  • 4 Cisco MDS > SAN Switch
  • 4 Cisco Fabric Interconnect > Blade Server Yöneticisi
  • 1 Hitachi Storage > Depolama ünitesi
  • 1 NetApp Storage > Depolama ünitesi 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları