19 Ocak 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Academia Globalden Kariyer Fırsatı
05 Mayıs 2011 Perşembe 14:48

Academia Global'den Kariyer Fırsatı

Kadir Has Üniversitesi'nin düzenlediği Sermaye Piyasası ve Borsa Sertifika Programı, Global Menkul Değerler'in katkılarıyla gerçekleşiyor.

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, finans sektörünün saygın ismi Global Menkul Değerler"in katkılarıyla, sermaye piyasası ve borsa alanlarında kariyer yapmak isteyen gençlere özel eğitim ve deneyim fırsatı sunan Academia Global - Sermaye Piyasası ve Borsa Sertifika Programı"nı hayata geçiriyor. Sermaye piyasası ve finans şirketlerinde çalışan veya bu alanda kariyer hedefleyen, üniversite son sınıf/yüksek lisans öğrencileri ile yeni mezunlara yönelik program sonunda en iyi derece alan katılımcılar, Global Menkul Değerler A.Ş."de istihdam şansı da yakalayacaklar.

Türkiye"de sermaye piyasaları ve borsa alanında uzmanlaşmak ve kariyer yapmak isteyen gençleri, yepyeni bir eğitim fırsatı bekliyor. Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi"nin, Global Menkul Değerler"in katkılarıyla düzenlediği Academia Global-Sermaye Piyasası ve Borsa Sertifika Programı bu alanda kariyer yapmak isteyenlere ayrıcalıklı bir eğitim imkânı sağlayacak. Academia Global -Sermaye Piyasası ve Borsa Sertifika Programı, Kadir Has Üniversitesi Rektörü ve Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın, Global Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Özer ve çok sayıda akademisyen ve yöneticinin katıldığı imza töreniyle hayata geçti.
Programa, Türkiye"deki sermaye piyasalarında faaliyet gösteren şirketlerde, finans kuruluşlarında çalışan ya da bu alanda kariyer yapmak isteyen üniversite son sınıf / yüksek lisans öğrencileri ve mezunları katılabilecek. Katılımcılar, sermaye piyasalarında iş yapan şirketlerin işleyişi hakkında bilgi sahibi olurken, akademik ve profesyonel alanda görev yapan sektörün deneyimli yöneticileriyle uygulama örneklerini paylaşma şansını da yakalayacak. Sektöre ilişkin yasal düzenlemeler hakkında detaylı bilgi sahibi olacak katılımcılar, program sonunda ayrıcalıklı bir deneyim kazanmış olacaklar.

İnteraktif formatta gerçekleştirilecek olan programda, vaka uygulamaları ve örnekler mevcut piyasa şartlarından esinlenerek ve tamamen güncel konulardan seçilecek. Türkiye ve Dünyadan Aracı Kurum Yönetim Modelleri, Sermaye Piyasaları İşleyişi ve Mevzuatı, Türk Finans Sistemi ve Finansal Piyasa Dinamikleri, Hisse ve Bono Değerleme, Pazarlama ve Satış Teknikleri gibi konu başlıklarının yer aldığı programın eğitimcileri arasında, Global Menkul Değerler Genel Müdürü Gökhan Özer gibi, sektörün deneyimli isimleri bulunuyor.

Senede üç kez yapılması planlanan programın, 24 Mayıs - 25 Haziran tarihleri arasındaki ilk dönemine yaklaşık 30 kişi katılacak. Programın sonunda yapılacak sınavda en iyi dereceyi alan katılımcılara, Global Menkul Değerler tarafından istihdam olanacağı sağlanması planlanıyor. Katılımcıların ödeyecekleri kurs ücretiyle oluşturulan fon, eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak ve ihtiyacı olan öğrencilere burs verilecek.

Global Menkul Değerler Genel Müdürü Gökhan Özer, Kadir Has Üniversitesi"nin düzenlediği sertifika programına katkıda bulunmaktan dolayı büyük bir gurur duyduklarını belirterek, "Bu program sayesinde, sermaye piyasası ve borsa alanlarında kariyer yapmak isteyen gençlere özel eğitim ve deneyim fırsatı sunuluyor. Program sonunda en iyi derece alan katılımcılar aynı zamanda Türkiye"nin en büyük aracı kurumlarından Global Menkul Değerler"de istihdam imkanını da yakalamış olacaklar" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları