04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Academia Global Sertifika Programı 18 Ekim’de
11 Ekim 2011 Salı 11:50

Academia Global Sertifika Programı 18 Ekim’de

Academia Global - Sermaye Piyasası ve Borsa Sertifika Programı Kadir Has Üniversitesi’nde 18 Ekim 2011’de başlıyor.

Türkiye’nin öncü finans kuruluşu Global Menkul Değerler A.Ş. ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Academia Global - Sermaye Piyasası ve Borsa Sertifika Programı, 18 Ekim 2011 tarihinde, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsünde başlıyor.

Academia Global Sertifika Programı katılımcı olarak, sermaye piyasalarında faaliyet gösteren şirketlerde veya finans sektöründeki diğer kurum ve kuruluşlarda aktif olarak çalışanları veya kariyerinin ilk basamaklarında olup bu sektörde kariyer hedefleyen, üniversiteden yeni mezun gençleri hedefliyor.

Bu programın katılımcıları, sermaye piyasalarında yer alan şirketlerin işleyişi hakkında hem bilgi sahibi olacak hem de akademik ve profesyonel alanda görev yapan sektörün ileri gelen yöneticileri ve akademisyenlerinden mesleğin uygulama örneklerini görerekbenzersiz bir deneyim kazanacaklar.

18 Ekim – 03 Aralık 2011 tarihleri arasında, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri düzenlenecek olan Academia Global - Sermaye Piyasası ve Borsa Sertifika Programı bitiminde yapılacak sınavda yüksek derece alma başarısı gösterecek  katılımcılar ise, kariyerlerine Global Menkul Değerler A.Ş.’ de devam edebilme fırsatı yakalayabilecek.

Mehmet Kutman, Tahsin Bensel, Gökhan Özer ve Tansel Saraç gibi finans sektörünün önemli isimlerinin eğitmen olarak katılacağı ve interaktif bir formatta gerçekleştirilecek programda, vaka uygulamaları ve örnekler mevcut piyasa şartlarından esinlenerek tamamen güncel konulardan seçilecektir.

Academia Global sertifika programında dersler 7 hafta boyunca toplam 84 saat sürecek ve katılımcılar kariyerlerine ışık tutacak finans sektörüne ait önemli bilgileri bu program sayesinde elde edebilecekler.

Katılımcılar, kurum içindeki iş yapış şekillerini öğrenmenin yanısıra, Aracı Kurum Yönetimi, İç Denetim & Risk Yönetimi, Hisse Senedi Piyasası, Türev Araçlar Piyasası, Pazarlama & Ürün Geliştirme, Hazine Ürünleri, Araştırma & Strateji gibi temel başlıkları da finans sektörünün önde gelen isimlerinden, akademisyen ve profesyonellerinden öğrenme fırsatı yakalayabilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları